.
.
.

رهبر کره شمالی: ممکن است به اتخاذ «روش جدیدی» در قبال آمریکا ناچار شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز سه‌شنبه اول ژانویه 2019 گفت که موضعش در زمینه خلع کامل سلاح اتمی را تغییر نداده ولی اگر آمریکا به درخواست‌های خود برای اقدامات یک‌سویه ادامه دهد، ممکن ناچار به اتخاذ «روش جدیدی» شود.

کیم جونگ اون در سخنرانی خود به مناسبت سال جدید گفت اگر آمریکا اقدامات متقابل انجام دهد روند خلع سلاح با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

رهبر کره شمالی نیز از آمادگی خود برای دیدار مجدد با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در هر زمانی، خبر داد.

او از کره‌جنوبی نیز خواست تمرین‌‌های نظامی با «نیروهای خارجی» را که شامل تسلیحات استراتژیک می‌شود، متوقف کند. کیم همچنین خواستار از سرگیری گفتگوهای چندجانبه با هدف ایجاد صلح دائمی در شبه‌جزیره کره شد.

رهبر کره شمالی هشدار داد اگر آمریکا تحریم‌هایی را که به دلیل پرونده اتمی پیونگ یانگ علیه کره شمالی وضع کرده، ادامه دهد، کشورش ناچار به تغییر روش خود خواهد شد. این هشدار پس از آن مطرح شد که در 12 ماه گذشته پیونگ‌یانگ و واشنگتن از نظر دیپلماتیک به هم نزدیک شده بودند.

کیم جونگ اون در سخنرانی که از تلویزیون رسمی کره شمالی نیز پخش شد، گفت: «اگر آمریکا به وعده‌هایی که در حضور جهانیان به آنها متعهد شد، عمل نکند، راهی پیش روی ما نخواهند ماند به جز اینکه روش جدیدی برای حمایت از حاکمیت و منافعمان در پیش گیریم.»