.
.
.

ویدئو...ناسا برای بررسی کاوشگر اینسایت بخشی از مریخ را روی زمین شبیه‌سازی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ناسا آزمایشگاه «مریخ روی زمین» را در یک انباری ساخته تا دستوراتی که به کاوشگر «اینسایت» در مریخ ارسال می شود را روی زمین بررسی کند.

بر اساس گزارش دیلی میل، یکشنبه 23 دسامبر برای آماده سازی کاوشگر اینسایت به منظور فعالیت در مریخ، ناسا از یک آزمایشگاه «مریخ روی زمین» رونمایی کرد که در انباری در پاسادنا برای آزمایش این ابزار فضایی ساخته شده است.

کارمندان ناسا در آزمایشگاه Propulsion Laboratory در پاسادنا ایالت کالیفرنیا مشغول استفاده از یک نمونه از کاوشگر به نام ForeSight هستند تا هر دستوری که به سیاره سرخ رنگ ارسال می شود در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار گیرد.

مهندسان با توجه به عکس هایی که «اینسایت» به زمین ارسال کرده به دقت مکان فرود این کاوشگر را بازسای می کنند. آنها برای این منظور از سنگ های خرد شده استفاده می کنند تا خاک مریخ را شبیه سازی کنند.

محققان بستری از سنگ گارنت خرد شده را به قطر 10 سانتیمتر در مکان آزمایش گسترده کردند تا شبیه سطح مریخ در مکان فرود کاوشگر اینسایت شود.

در مرحله بعد محققان ناسا با استفاده از هدست های واقعیت مجازی مدل های مختلفی از زمین محل فرود کاوشگر در مریخ را به طور دیجیتالی در آزمایشگاه بررسی کردند.

شبیه سازی هر یک از جزئیات این بستر از جمله سنگریزه ها یا شن ها هر کدام حدود چهار ساعت طول می کشید.