.
.
.

در پی مشکلات فنی در هواپیمای مرکل آلمان از خرید هواپیماهای جدید خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی تاخیر در رسیدن آنگلا مرکل صدراعظم آلمان به اجلاس گروه 20 به دلیل نقض فنی در هواپیما، اورزلا فن درلاین وزیر دفاع این کشور اعلام کرد، کشورش بودجه‌ای 300 میلیون یورویی برای خرید یک هواپیما با قابلیت طی مسافت‌های طولانی در نظر گرفته است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان 30 نوامبر بدلیل نقص فنی هواپیمایش نتوانست به موقع به اجلاس گروه 20 در آرژانتین برسد. وی یک ساعت پس از پرواز بر فراز هلند به علت از کار افتادن برخی سیستم های الکترونیکی هواپیما، مجبور به بازگشت به آلمان و فرود در فرودگاه کلن شد، مرکل با پرواز مسافربری معمولی و با توقف در مادرید خود را به بوئنوس آیرس رساند.

به گزارش منابع خبری، اورزلا فن درلاین در مورد مشکلات پیش آمده گفت: «اینکه صدراعظم با تاخیر به اجلاس گروه 20 رسید تلخ بود. ما برای جلوگیری از تکرار این رویداد تعداد کارکنان را افزایش داده و به دنبال خرید یک یا دو هواپیمای دیگر با قابلیت سفر طولانی هستیم.»

از سوی دیگر خبرگزاری یورو نیوز نوشته است، آلمان از هواپیماهایی کهنه برای پروازهای رهبران خود استفاده می‌کند. از نظر بسیاری این امر ناشی از رویکرد محتاطانه برلین در قبال افزایش بودجه نظامی و دفاعی است.

اورزلا فن درلاین از تصمیم خرید هواپیمای А330 یا 350А خبر داد و گفت هزینه خرید هواپیما با توجه به امکانات آن، 200 تا 300 میلیون یورو خواهد بود.