.
.
.

نماینده اتحادیه اروپا در شورای امنیت: ایران باید آزمایش‌های موشکی‌اش را متوقف کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در جلسه شامگاه چهارشنبه 12 دسامبر 2018 شورای امنیت سازمان ملل درباره پرونده هسته‌ای ایران، نماینده اتحادیه اروپا در شورای امنیت از ایران خواست به همه آزمایش‌های موشکی «بی‌ثبات‌کننده در منطقه» پایان دهد.

در این جلسه یک مسئول سازمان ملل گفت که تحقیقات درباره ترکش‌ها موشک‌های شلیک شده از سوی حوثی‌ها به سمت ریاض و همچنین بررسی داده‌هایی مربوط به استفاده شبه‌نظامیان حوثی از هواپیماهای بدون سرنشین در یمن ادامه دارد.

این مسئول عالیرتبه سازمان ملل همچنین گفت که جمع‌آوری اطلاعات و بررسی آنها درباره سفر قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران به عراق نیز در جریان است.

نماینده اتحادیه اروپا در شورای امنیت با تاکید بر اینکه در ناآرامی‌های منطقه‌ای نقش دارد، از ایران خواست به همه آزمایش‌های موشکی «بی‌ثبات‌کننده در منطقه» پایان دهد.

نماینده اتحادیه اروپا گفت که ایران به ادامه اجرای توافق هسته‌ای پای‌بند است و این اتحادیه «به ادامه بازرسی برای عدم رسیدن ایران به تسلیحات هسته‌ای ادامه می‌دهد. ما هیچ جایگیزین مسالمت‌آمیز با ایران بدون توافق هسته‌ای نمی‌بینیم. امیدواریم شورای امنیت نیز به حمایت از توافق هسته‌ای ادامه دهد.»

او همچنین تاکید کرد که اتحادیه اروپا نگران ناگوار شدن اوضاع اقتصادی در ایران است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا نیز در این جلسه گفت که رسیدن به حساب ایران به عقب افتاد و این موضوع خطرات ناشی از رفتارهای این کشور را افزایش داد.

او در ادامه افزود که ایران به قطعنامه‌های سازمان ملل پای‌بند نیست و تروریست‌ها را در هر جای جهان حمایت می‌کند.