فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دو فعال سياسى که هنگام ورود به ایران دستگیر شدند سه‌شنبه محاکمه می‌شوند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  آریاسب باوند و مهی زاده پشت پناه که بهمن ماه سال گذشته هنگام ورود به ایران دستگیر شدند، روز سه شنبه 20 آذرماه در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می شوند.

  به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) یکشنبه 9 دسامبر، دادگاه آریاسب باوند از فعالان اپوزیسیون و دبیر کل حزب «اتحاد شورای استان‌ها» روز سه شنبه 20 آذرماه برگزار می شود.

  این گزارش مدعی شد که او در ترکیه با اپوزیسیون خارج از کشور همکاری داشت و در 21 بهمن ماه سال 1396 در هنگام ورود به ایران بازداشت شد.

  تشکیل گروه با هدف اقدام علیه امنیت کشور، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام و «نشر اکاذیب از اتهامات باوند در کیفرخواستی است که دادستانی برای او صادر کرده است.

  این پرونده یک متهم دیگر هم دارد و آن هم مهی زاده پشت پناه است که سال گذشته به همراه باوند هنگام بازگشت به ایران دستگیر شد.

  مدیریت گروه‌ها و کانال‌های وابسته به حزب اتحاد شورای استان‌ها و عضویت در گروه‌های برانداز ضد امنیتی، دو اتهام این متهم در کیفرخواست صادره است.

  بر اساس این گزارش، پرونده این دو متهم برای رسیدگی به شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی ارسال شده که پیشتر یک جلسه آن برگزار شده و قرار است طبق تاریخ اعلام شده از سوی دادگاه، جلسه دوم محاکمه، روز سه شنبه هفته جاری یعنی 20 آذرماه برگزار شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران