.
.
.

درخواست طلاق به خاطر نخریدن کارت شارژ موبایل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

زن جوانی در امارات به یکی از دادگاه‌های خانواده درخواست طلاق داد، تنها به این دلیل که شوهرش از خریدن کارت شارژی به مبلغ 50 درهم معادل حدود 14 دلار برای او اجتناب کرد.

رسانه‌های امارات متحده عربی گزارش کردند زنی با مراجعه به دادگاه العین، تقاضای طلاق از شوهر «خسیس» خود کرده و گفته که «او به شکل مناسب خرج مرا نمی‌دهد و در آخرین مورد راضی نشده برایم کارت شارژ بخرد تا به دوستانم تلفن کنم.»

این زن به دادگاه گفت که به مدت یک سال شرایط دشوار زندگی با این مرد را تحمل کرده و درآمد ماهانه شوهرش به سختی می‌تواند پاسخگوی نیازهای شخصی این زن باشد. در سوی مقابل شوهر این زن نیز به دادگاه گفت که او «خسیس» نیست و در حد توان برای همسرش هزینه می‌کند و تنها دلیلی که زن درخواست طلاق کرده، خریده نشدن کارت شارژ است.

طلاق‌های عجیب و غریب محدود به حوزه خاصی نیست و در همه جای جهان رخ می‌دهند. باشگاه خبرنگاران جوان پرونده طلاق عجیبی در ایران را گزارش کرد که مربوط به مردی بود که می‌خواست به راحتی شام بخورد، برای همین جدایی از همسرش را انتخاب کرد. این مرد به خاطر خوردن شام از زندگی مشترک با همسرش دست کشید. با این‌که همسرش را به شدت دوست داشت، ولی از این‌که دو سال تمام در کنار همسرش شام نخورده بود خیلی عصبانی بود.

او همسرش را مقصر همه بیماری‌هایش دانست. می‌خواست به زندگی مشترکش پایان دهد تا بتواند پس از جدایی براحتی شام بخورد و با کاملا منطقی دانستن انگیزه جدایی‌اش به قاضی دادگاه خانواده گفت: «دو سال است ازدواج کرده‌ام، ولی در این مدت حتی یک شب هم شام نخورده‌ام. همسرم یک بیماری وسواسی نسبت به این موضوع دارد. می‌گوید اگر شام بخوریم چاق می‌شویم.»

زن دیگری نیز در ایران درخواست طلاق کرده بود تنها به این دلیل که هیچ اختلافی با شوهرش نداشت، تصمیم گرفت زندگی مشترکش را به پایان برساند. او با شوهرش هیچ دعوایی نداشت. همین موضوع بود که او را به دادگاه خانواده کشاند. نادیا از این که در زندگی با شوهرش هیچ اختلاف یا درگیری ندارد، ناراحت بود.