.
.
.

ولی‌عهد سعودی با رئیس‌جمهوری چین دیدار و گفتگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز جمعه 30 نوامبر 2018 در حاشیه نشست سران گروه 20 در بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین با شی جین بینگ، رئیس‌جمهوری چین دیدار و گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه سعودی اعلام کرد که ولی‌عهد این کشور با تعدادی از رهبران و مقامات کشورهای حاضر در نشست سران گروه 20 دیدار کرد. پیش از رئیس‌جمهوری چین، شاهزاده محمد بن سلمان با روسای جمهوری فرانسه، کره‌جنوبی، مکزیک و نخست‌وزیر هند دیدار کرده بود.

خوش و بش شاهزاده بن سلمان با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز از اتفاقاتی بود که توجه خبرنگاران، عکاسان و رسانه‌های حاضر در این نشست را به خود جلب کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان روز چهارشنبه برای شرکت در اجلاس سران گروه 20 به آرژانتین رفت. در این نشست 2 روزه رهبران کشورهای آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، پادشاهی عربی سعودی، آفریقای جنوبی، کره جنوی، ترکیه، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا حضور دارند. عضو بیستم این اجلاس «اتحادیه اروپا» که توسط رئیس پارلمان اتحادیه اروپا، نماینده این اتحادیه و رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا نمایندگی می‌شود.