.
.
.

جورج هربرت واکر بوش، رییس جمهوری اسبق آمریکا در سن 94 سالگی درگذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جورج هربرت واکر بوش، رییس جمهوری اسبق ایالات متحده آمریکا روز شنبه یکم دسامبر 2018 در سن 94 سالگی بر اثر بیماری در گذشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها خبر وفات بوش پدر چهل و یکمین رییس جمهوری آمریکا از سوی پسرش جورج دبلیو بوش، و دفتر او در حوالی نیمه شب جمعه 30 نوامبر اعلام شد.

بوش پدر آوریل از چند سال پیش به بیماری پارکینسون مبتلا شده و در پی آن بارها به بیمارستان منتقل شد و با پیشرفت بیماری مجبور به استفاده از صندلی چرخ‌دار شده اما پس از وفات همسرش باربارا در سن 74 سالگی در آوریل امسال، او نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شد.

جورج بوش پسر در بیانیه‌ای که سخنگوی خانواده بوش آن را بر شبکه تویتر منتشر کرده است خبر وفات پدرش را اعلام کرد.

جورج هربرت واکر بوش در 12 ژوئن 1924متولد شده بود و در دوره 1989 تا 1993 به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شد و پیش از آن نیز در سال‌های ما بین 1981تا 1989 پست معاون رییس جمهوری آمریکا در دوران زمامداری رونالد ریگان را بر عهده داشت.

بوش پدر که عضو حزب جمهوری‌خواه بود پس از یک دوره ریاست جمهوری در رقابت‌های انتخاباتی در برابر بیل کیلنتون نامزد جوان دمکرات شکست خورد.

او در سال‌های 1976 و 1977 به عنوان رئیس سازمان سیا و بعدها به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد و جمهوری خلق چین نیز به انجام ماموریت مشغول بود.

جورج بوش پدر، استاد تاریخ بوده و به عنوان خلبان در جنگ جهانی دوم شرکت کرده بود و علی‌رغم سرنگونی هواپیمایش از حادثه جان سالم به در برده بود.

جورج هربرت واکر بوش در سن 94 سالگی پیرترین رئیس‌جمهوری و معاون رئیس‌جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا بود که درگذشت. او در تاریخ ایالات متحده آمریکا بیش از همه رؤسای جمهوری این کشور عمر کرده‌ بود.