فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اتحادیه اروپا اعمال تحریم علیه ایران را بررسی می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا بر سر بررسی اعمال تحریم علیه ایران به دلیل دو حمله نافرجام در اروپا که سازمان‌های اطلاعاتی ایران مسئول آن شناخته شد، به توافق رسیدند.

  این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که 15 نماینده در پارلمان اروپا، از «سکوت» اتحادیه در برابر طراحان حملات و همچنین نقض حقوق بشر در ایران، انتقاد کرده و خواستار «گام‌هایی جدی برای مجازات تهران» شدند.

  در همین راستا، دانمارک در حال مشورت با اتحادیه اروپا درباره مجازات تهران است. سازمان اطلاعات دانمارک، ایران را به برنامه‌ریزی برای کشتن 3 تن از فعالان اپوزیسیون ایرانی در خاک دانمارک متهم کرده است.

  فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، آن‌چه در دانمارک روی داد را «غیر قابل قبول» توصیف و به احتمال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در این پرونده، اشاره کرد.

  خبرگزاری رویترز به نقل از دیپلمات‌های اروپایی گزارش داده است که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا روز دوشنبه 19 نوامبر، تصمیم دولت فرانسه برای اعمال تحریم‌هایی علیه ایرانی‌های مرتبط با برنامه‌ریزی برای بمب‌گذاری در فرانسه را تایید کردند؛ مساله‌ای که راه را برای اقدام‌هایی مشابه از سوی دیگر کشورهای اتحادیه اورپا باز می‌کند.

  از سوی دیگر اتحادیه اروپا پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران، در حال تعامل محتاطانه با تهران است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران