فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا: به تعهدات رهبر کره شمالی اعتماد کامل داریم

  آزمایش یک سلاح دفاعی جدید توسط کره شمالی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  در حالی که کره شمالی یک سلاح دفاعی جدید را آزمایش می‌کند، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز جمعه گفت، واشینگتن به تعهدات رهبر کره شمالی اعتماد کامل دارد.

  رهبر کره شمالی گفته است که کشورش یک سلاح بازدارنده دفاعی بسیار محکمی که قادر است کره شمالی را در برابر هر هجومی حمایت کند را آزمایش کرده و موفق بوده است.

  منابع کره شمالی می گویند این سلاح جدید یک نوع توپ دوربرد است که با موفقیت کامل آزمایش شده است.

  سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، در ماه ژوئن گذشته در گردهمایی سنگاپور، ترامپ و کیم تعهداتی مربوط به خلع سلاح هسته‌ای به همدیگر دادند ما نسبت به تحقق این تعهدات اطمینان کامل داریم این تعهدات آینده‌ای روشن برای کره شمالی ایجاد می کنند.

  وی گفت:«ما همچنان مطمئن هستیم که وعده‌های رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی که در ملاقات اخیر به همدیگر داده‌اند محقق خواهد شد، ما با کره شمالی درباره اجرای تمامی این تعهدات صحبت می‌کنیم».

  بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انتشار اخباری مربوط به آزمایش سلاحی جدید از سوی کره شمالی صادر شده است.

  از سوی دیگر خبرگزاری رسمی کره جنوبی "یونهاپ" روز پنجشنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در آزمایش یک سلاح جدید در کشورش حضور داشته است.

  کیم گفته است سلاح آزمایش شده این کشور فوق مدرن جدید است و توان دفاعی کشورش را افزایش خواهد داد.

  طبق این گزارش یک مقام کره جنوبی نیز گفته است که سلاح جدید آزمایش شده یک نوع توپ دوربرد است که کره شمالی از زمان کیم جونگ ایل، رهبر سابق این کشور به دنبال ساخت آن بوده است.

  گفتنی است در نشست ماه ژوئن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در سنگاپو، بیانیه‌ای مبنی بر تعهد سران دو کشور در قبال برخی مسائل مانند عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح‌های هسته‌ای، برقراری صلح در این منطقه و آغاز فصل جدید در روابط دو کشور صادر شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران