.
.
.

پوتین به ترامپ پیشنهاد همکاری درباره ایران داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه پنجشنبه 15 نوامبر به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری آمریکا، پیشنهاد همکاری درباره مسائل مختلف از جمله ایران و کره شمالی داد.

به گزارش رسانه‌ها، پوتین در حاشیه اجلاس آسه‌آن که در سنگاپور برگزار شد، در یک کنفرانس خبری گفت: «با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درباره مسائل متعددی از جمله ایران و کره شمالی صحبت کردم و آماده همکاری در تمام زمینه‌ها هستیم».

روسیه یکی از متحدان ایران و یکی از طرف‌های مذاکرات هسته‌ای با ایران به شمار می‌آید که به توافق هسته‌ای سال 2015 منتهی شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام)امضا شده در سال 2015میان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد.برپایه این توافق در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه لغو یا تعلیق شده بود.

روسیه بارها از اقدام آمریکا در خروج از توافق هسته‌ای انتقاد کرده و خواستار بقای این توافق است.

مریکا روز دوشنبه 5 نوامبر اجرای بسته دوم تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرد. این تحریم‌ها شامل بخش‌هایی حیاتی از اقتصاد ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل می‌شود.

ماه اوت گذشته، آمریکا اجرای بسته نخست تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرده بود.

ترامپ خواستار انعقاد توافقی گسترده‌تر با ایران است به گونه‌ای که شامل سیاست‌های منطقه‌ای ایران و همچنین فعالیت‌های موشکی‌اش بشود.