.
.
.

هشدار کنگره آمریکا: اگر ایالات متحده با چین یا روسیه بجنگند، زیان خواهد دید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کنگره آمریکا روز چهارشنبه 14 اکتبر 2018 هشدار داد، که ایالات متحده، با یک بحران نظامی مواجه است که شاید در جنگ علیه چین یا روسیه شکست بخورد.

کمیته امنیت ملی ایالات متحده آمریکا در گزارشی در باره استراتژی دفاع ملی این کشور گفته است :«برتری نظامی ایالات متحده دلیل اصلی نفوذ جهانی و حفظ امنیت این کشور است اما در حال حاضر این برتری به شکل خطرناکی در حال افول است».

این گزارش افزود:«اگر ارتش آمریکا در آینده بخواهد با چین یا روسیه وارد جنگ شود، چه بسا متحمل تلفات سنگینی خواهد شد و شاید از آنها شکست خواهد خورد».

کمیته 12 نفره کنگره آمریکا که از حزب جمهوری‌خواه و دمکرات‌ متشکل شده است در این گزارش تاکید کرده چنانچه ایالات متحده آمریکا بخواهد در یک زمان در دو جبهه بجنگد و نیروی کافی برای انجام چنین وضعیتی نداشته باشد، در جنگ شکست خواهد خورد.

کنگره آمریکا در گزارش خود گفته است که تصمیم‌‌گیری‌های سیاسی دو حزب جمهوری و دمکرات باعث ایجاد بحران در امور امنیت ملی ایالات متحده شده است.

کنگره آمریکا می‌گوید برغم بودجه 700 میلیارد دولاری پنتاگون که برابر میزان دو بودجه دفاعی چین و روسیا است، اما این مبلغ برای استراتژی دفاع ملی ایالات متحده که دولت ترامپ آن را مطرح کرده کافی نیست.

کنگره در پایان گزارش خود به افزایش بودجه دفاعی آمریکا به میزان 3 تا 5 درصد توصیه کرده است.