.
.
.

آینده شکننده ترزامی پس از استعفای 7 وزیر بریتانیا درپی توافق نهایی برسر برکسیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از استعفای 7 وزیر دولت محافظه‌کار بریتانیا از جمله دومینیک راب وزیر برکسیت، درپی توافق نهایی به دست آمده برسر برکسیت میان بریتانیا و کمیسیون اروپا، آینده نامعلومی در انتظار ترزا می، نخست وزیر بریتانیا است.

با این همه خانم می در جلسه روز پنجشنبه پارلمان به شدت از این توافق دفاع کرد و آن را برای بریتانیا مفید توصیف کرد.

یورونیوز در گزارشی نوشت که برخی از دیپلمات‌ها در بروکسل می‌گویند ترزا می پنج‌شنبه در آخرین کنفرانس خبری در مقام نخست وزیر شرکت خواهد کرد.

ترزا می در نشستی خبری گفت: «خدمت کردن به بریتانیا افتخاری بزرگ است اما باید بدانیم که در مقام رئیس دولت باید منافع دولت را بدون درنظر گرفتن منافع حزبی و یا گروهی پاس بداریم. از همان آغاز در مقام نخست وزیر می دانستم چه می خواهم برای مردم بریتانیا. به همین دلیل در مذاکرات برکسیت با دقت لازم به مسایل مرزی و حفظ منافع تجاری و اقتصادی بریتانیا توجه کردیم. توافق اخیر تمام جوانب برای حفظ منافع مردم بریتانیا را در نظر گرفته است. متوجه هستم که برخی با این توافق مخالف باشند ولی ما سعی کردیم به بهترین توافق با توجه به محدودیت ها دست پیداکنیم.»

نخست‌وزیر بریتانیا بارها در سخنان خود، برگزاری مجدد همه‌پرسی برسر برکسیت را رد کرده و اعلام داشته که برکسیت جایگزینی ندارد.

شهروندان بریتانیایی در پی همه‌پرسی سال 2016 به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند اما در آخرین نظرسنجی‌ها حدود 56 درصد از شهروندان بریتانیا با برکسیت مخالفت کرده و تنها 31 درصد خواستار خروج از اتحادیه اروپا شدند.