فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک الماس صورتی به قیمت 50 میلیون دلار فروخته شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  موسسه مزایده فروشی کریستینز اعلام کرد یک الماس صورتی که با نام «میراث صورتی» شناخته می‌شود و اندکی کمتر از 19 قیراط وزن دارد به قیمت سرسام‌آور 50 میلیون و 375 هزار فرانک سوئیس، معادل 50 میلیون دلار به یک شرکت جواهرسازی آمریکایی به نام هاری وینستون فروخته شد.

  شرکت هاری وینستون به شرکت ساعت‌سازی سوئیسی سواچ تعلق داد. نایله حایک دختر نیکولاس حایک، ریاست سواچ را بر عهده دارد. این شرکت بلافاصله پس از خرید این الماس صورتی، نام آن را به «میراث صورتی وینستون» تغییر داده و به مجموعه گرانقیمت جواهراتش اضافه کرد.

  فرانسوا کوریل، رئیس بخش اشیاء قیمتی در مزایده کریستینز روز سه‌شنبه 13 نوامبر 2018 به خبرنگاران گفت این مزایده که هر 6 ماه یک بار در ژنو برگزار می‌شود، این بار توانست 110 میلیون دلار فروش داشته باشد. از میان اشیاء فروخته شده، 11 شئ بیش از یک میلیون دلار قیمت داشتند.

  کوریل در ادامه گفت: «الماس میراث صورتی توانست قیمت بسیار بالایی را کسب کند. 50 میلیون دلار معادل 2.6 میلیون دلار برای هر قیراط است و این برای الماس صورتی یک رکورد جهانی است. این سنگ برای من به مانند لئوناردو داوینچی الماس‌هاست. گمان نمی‌کنم چیزی بهتر از آن وجود داشته باشد».

  پیش از برگزاری مزایده، پیش‌بینی می‌شد این الماس که هویت فروشنده آن فاش نشد، بین 30 تا 50 میلیون دلار فروخته شود.

  فرانسوا کوریل توضیح داد که 5 نفر از طریق تلفن برای خرید این الماس با یکدیگر رقابت کردند و الماس صورتی در پایان مزایده نصیب نماینده شرکت هاری وینستون شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران