.
.
.

یک زن ایرانی‌تبار و دیگری لبنانی‌الاصل به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

«دونا شلالا» زن لبنانی تبار کاندیدای حزب دموکرات در ایالت فلوریدا، باکسب 51.7 درصد از آرا در انتخابات میان دوره‌ای ایالات متحده به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت.

خانم شلالا با کسب 51.7 آرا توانست بر ماریا سالازار که 45.9 درصد از رای را کسب کرده است پیشی بگیرد.

دونا شلالا، زن لبنانی تبار پیشتر در زمان ریاست جمهوری بیل کلینتون (1993-2001) وزیر بهداشت آمریکا بود. او اولین زن عرب تبار بود که توانست در آمریکا به پست وزیر برسد. دونا همچنین رئیس دانشگاه معروف میامی در فلوریدا است.

دونا در زمان جورج دبلیو بوش رئیس جمهوری اسبق آمریکا، نیز مدال «آزادی» ریاست جمهوری را که بالاترین نشان افتخار برای شهروندان آمریکایی به شمار می‌رود را دریافت کرد.

نخستین زن ایرانی‌تبار که به مجلس نمایندگان آمریکا راه یافت

«آنا اسکیمانی» زن ایرانی‌تبار نیز توانست برای نخستین بار به نمایندگی از ایالت فلوریدا به مجلس نمایندگان آمریکا راه یابد.

آنا اسکیمانی از پدر و مادری ایرانی در ایالت فلوریدای آمریکا به دنیا آمده است.

او پس از پیروزی شجاعت خود را الهام گرفته از مادر فقیدش دانست که در زمان کودکی او را از دست داده است.

آنا با نشر ویئیویی در توییتر نوشت:«این داستان خانواده‌ام و مادرم است، مادرم «هما» وقتی 13 ساله بودم به سرطان مبتلا شد و فوت کرد. شجاعت و انعطاف پذیری او باعث شد که شجاع باشم و برای خانواده های فلوریدا مبارزه کنم. داستانش هنوز به پایان نرسیده است، فصل بعدی مبارزه ما برای خودمان است. ما کارمان را در ماه نوامبر شروع می‌کنیم».

آنا اسکیمانی فارغ التحصیل رشته کارشناسی، علوم سیاسی و مطالعات زنان است . او همچنین دوره کارشناسی ارشد، مدیریت سازمان‌های مردم ‌نهاد را نیز طی کرده و اکنون دانشجوی دوره دکتری است و به تدریس در دانشگاه‌های فلوریدا مشغول است.