.
.
.

تردید متحدان سنتی تهران درباره تعامل تجاری با ایران پس از تحریم‌های آمریکا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به نظر می‌رسد که هم‌پیمانان سنتی ایران، تحت فشار تحریم‌های آمریکا قرار گرفته و تا کنون در اتخاذ تصمیمی واضح در قبال این تحریم‌ها و تکرار تجربه سابق خود در کمک به تهران برای عبور از این گردنه، مردد هستند.

به گزارش رسانه‌ها، با وجود این‌که آمریکا برخی از کشورها از جمله چین بزرگترین شریک تجاری تهران را از تحریم‌‌های اعمال شده علیه ایران معاف کرد، اما یک شرکت دولتی چینی چهارشنبه 7 نوامبر، فروش هواپیمای مسافری به ایران به منظور نو سازی ناوگان هوایی‌شا را بعید دانست.

در همین حال یک مقام مسئول اجرایی روس گفت که مسکو مراقب است هدف اقدام‌های انتقام‌جویانه آمریکا قرار نگیرد.

این اظهار نظرها که در مصاحبه‌های مختلف صورت گرفته در بزرگترین نمایشگاه هوایی چین ایراد شده، حجم چالش‌هایی را نشان می‌دهد که ایران برای احیای برنامه واردات هواپیما با آن روبرو است؛ چالش‌هایی که پس از ازسرگیری تحریم‌های هسته‌ای آمریکا علیه تهران پدیدار شدند. شرکت دولتی «ایران ایر» تاکید کرد از پیشنهادهای واردکنندگانی که در معرض محدودیت‌های خرید قطعات هواپیماهای آمریکایی قرار ندارند، استقبال می‌کند.

تقریبا تمام قراردادهای ایران برای خرید 200 هواپیما از شرکت‌های ایرباس، بوئینگ و ای.تی.آر پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای سال 2015 با تهران و اعمال تحریم علیه شرکت‌های ایرانی از جمله «ایران ایر» تعلیق شد.

چین ایران را از حساب‌های خود خارج می‌کند

اقدام ایران در جستجو به دنبال فروشندگانی دیگر در حاشیه نمایشگاه هوایی چین که این هفته برگزار شد، مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت؛ به ویژه این‌که چین برای صنعت هوایی رو به رشد خود تبلیغ می‌کند و به دنبال ورود به بازارهای خارجی با هواپیماهایی همچون ای.آر.جی21 است.

اما چاو یو رانگ مدیرکل شرکت هواپیماهای تجاری چینی (کوماک) در پاسخ به سوالی درباره این‌که آیا ایران خواستار خرید هواپیماهای این شرکت است، به خبرگزاری رویترز گفت: «خیر، نمی‌توانیم به ایران بفروشیم، ایران خارج از حساب‌های ما است».

او درباره توانایی چین در فروش هواپیماهای ای.آر.جی21 به ایران هم گفت: «باید به قوانین تنظیم کننده روابط میان دو کشور پایبند باشیم».

شایان ذکر است که ماه مه گذشته، دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، مجوزهای صادره برای فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را لغو کرد. این مجوز برای فروش هواپیمایی که دستکم 10 درصد از قطعاتش ساخت آمریکا است، لازم است.

«ایران ایر» می‌گوید به دنبال خرید هواپیما از هر شرکتی است که نیازمند مجوزهای آمریکا نیست و شاید خرید هواپیماهای روسی سوخو سوپرجت 100 را برسی کند.

اما ویکتور کلادوف مقام مسئول بلندپایه در شرکت روسی روستیک، از اظهار نظر مفصل در این باره خودداری کرد. او در این باره با رویترز گفت: «این مساله حساسی است... می‌دانید چرا؟ زیرا نمی‌توانیم همه برنامه سوپرجت را در معرض تحریم قرار دهیم».

در مرحله نخست تحریم‌های آمریکا، تهران اعماد زیادی به پکن نشان داد. چین و هند در مقدمه کشورهایی هستند که تبادل تجاری با ایران دارند. پس از آن‌ها روسیه، برزیل و آفریقای جنوبی قرار دارند.

با این وجود چین هنوز موضع روشنی در قبال تحریم‌های آمریکا علیه ایران نگرفته، با وجود این‌که از معافیت موقتی در این زمینه برخودار است.

چین که خود مشکلاتی در روابط با آمریکا دارد و وارد مذاکرات اقتصادی دشواری با ترامپ شد، تا کنون موضعی صریح در حمایت از ایران اتخاذ نکرده است. بانک چینی Kunlum که دور برجسته‌ای در کمک به عملیات تجاری ایران در دور گذشته تحریم‌ها ایفا کرد هم تعامل خود را با تهران محدود کرده است.