.
.
.

تصویری...چینی‌‌ها از هم‌اکنون برای زندگی روی مریخ خانه می‌سازند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک شرکت معماری چینی طرح‌های یک پناهگاه کوچک را عرضه کرده که روزی می‌تواند خانه فضانوردان در مریخ باشد.

این خانه کوچک "MARS Case" نام دارد و دارای ساختار مینیمالیستی و به شکل یک لامپ حبابی با یک پایه مربع است.

خانه MARS Case توسط شرکت پکنی "Open Architecture" و با مشارکت شرکت «شیائومی» (Xiaomi ) که غول فناوری چین محسوب می‌شود، ساخته شده است.

این خانه دارای یک فضای جمع و جور و مناسب است که 2.3 متر طول، 2.3 متر عرض و حدود 2 متر ارتفاع دارد.

به گزارش دیلی میل، چهارشنبه 7 نوامبر، شرکت Open Architectur اعلام کرد که رمان مشهور «والدن» (Walden) اثر «هنری دیوید ثورو»، (Henry David Thoreau) الهام بخش او در طراحی این ساختار بوده است.

والدن یا زندگی در جنگل، نام کتابی است که هنری دیوید ثورو در سال 1854 میلادی منتشر کرد.

ثورو به مدت دو سال و دو ماه و دو روز در کلبه‌ای چوبی کنار دریاچه والدن در کنکورد، ماساچوست زندگی کرد. او این کلبه را به دست خود در زمین‌های دوستش، رالف والدو امرسون، ساخت. ثورو در کتابش از این دو سال می‌گوید و اینکه چگونه با الهام‌گیری از طبیعت به تعمق در اجتماع و روابط میان انسان‌ها پرداخته‌است. رسیدن به زندگی ساده و خودکفایی از دیگر اهداف ثورو در انجام این آزمایش بوده‌است.

شرکت Open Architecture در ادامه افزود: «200 سال پیش، هنری دیوید ثورو تنهایی در کنار دریاچه والدن سکونت گزید تا ماهیت زندگی ساده را بازتاب دهد. امروز، همان طور که ما در جهان مصرف و بحران های زیست محیطی زندگی می کنیم، نیازهای ضروری ما چیست؟ MARS Case نمایانگر یک خانه ایده آل با ترکیبی از فناوری، طراحی و معماری است. هم چنین ساختار طراحی شده است قابل حمل و انتقال است.»

بخش حبابی خانه مذکور که به پایه متصل می‌شود، قابل باد کردن، تا شدن و خم شدن است، طوری که می‌توان آن را مانند یک چمدان باز و بسته کرد.

درون این خانه نیز یک حمام، یک میز، چند صندلی و یک فضای خالی وجود دارد. از گوشی‌های هوشمند می‌توان برای کنترل لوازم خانه مانند روشنایی استفاده نمود. حتی پنجره‌های متصل به خانه نیز دارای ساختاری همانند ساختار حباب هستند.

شرکت Open Architecture در پایان بیان کرد: «از انجا که انسان در مریخ نمی تواند به منابع طبیعی تکیه کند بنابراین هیچ گزینه ای ندارد جز کاهش مصرف و عادت به زندگی با حداقل ملزومات. در آنجا بازیافت تنها راه برای زنده ماندن خواهد بود.»