.
.
.

فرستاده دولت آمریکا: ایران تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است؛ طرحی برای مقابله با آن داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برایان هوک نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران دوشنبه 5 نوامبر در مصاحبه با العربیه گفت که ایران، تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است و دولت ایالات متحده طرحی فراگیر برای «مقابله با فعالیت‌های تروریستی» تهران دارد.

هوک تصریح کرد: «ایران علاوه بر فعالیت‌های هسته‌ای‌اش، تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است. ایران در زمینه موشک‌های بالستیک فعالیت می‌کند، دست به حملات سایبری می‌زند و از تروریسم پشتیبانی مالی می‌کند. از این رو ما طرحی فراگیر برای مقابله با این فعالیت‌ها در پیش گرفته‌ایم. تحریم‌ها را فعال خواهیم کرد و اقدام‌های دیگری برای مقابله با ایران هم در پیش خواهیم گرفت».

نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران با تاکید بر این‌که در صورت تلاش ایران برای دور زدن تحریم‌ها، مجازات‌های اعمال شده تشدید خواهد شد، گفت: «این تحریم‌ها همه کشورهایی را که با ایران تعامل می‌کنند، در بر خواهد گرفت».

او افزود: «دولت آمریکا تحریم‌های جدیدی اعمال خواهد کرد، ما پیش بینی می‌کنیم ایران برای دور زدن این تحریم‌ها تلاش کند، اگر این کار را بکند ما علیه ایران و هر کشوری که با آن تعامل کند، تحریم‌های بیشتری اعمال خواهیم کرد».

هوک گفت که با سعودی و امارات برای محافظت از ثبات قیمت نفت پس از آغاز اجرای تحریم‌های واشینگتن علیه تهران، هماهنگی‌های لازم به عمل آمده است.

او در این باره تصریح کرد: «در این مدت، با متحدانمان هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم. با خالد الفالح وزیر انرژی سعودی دیدار کردم. او تلاش بسیار خوبی برای حفاظت از ثبات قیمت‌ها و تضمین تامین تقاضای بازار مبذول می‌کند. او را ماه اوت گذشته در سعودی دیدم، شماری دیگر از وزرا را هم ملاقات کردم. امارات هم در این زمینه یاری می‌رساند. ما از این نتایج که هدفش منزوی کردن اقتصادی و دیپلماتیک ایران است خشنودیم».