.
.
.

توئیت فارسی پومپئو: تحریم‌های ایران شامل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا دوشنبه 5 نوامبر با انتشار توئیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که تحریم‌های اعمال شده علیه ایران شامل غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود.

این توئیت وزیر امور خارجه آمریکا به زبان فارسی نوشته شده است.

پومپئو نوشته است: «ایالات متحده با ایستادن در کنار مردم ایران با آن‌ها ابراز همبستگی می‌کند. مردم ایران پس از گذشت تقریبا 40 سال بیشترین صدمه را از سو مدیریت و فساد اقتصادی خورده‌اند. برخلاف آنچه رژیم ایران می‌گوید، تحریم‌های ما شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی نمی‌شود».

روز دوشنبه آمریکا اجرای بسته دوم تحریم‌های هسته‌ای خود را علیه ایران آغاز کرد. این تحریم‌ها شامل بخش‌هایی حیاتی از اقتصاد ایران از جمله صنعت نفت، بانکداری و حمل و نقل می‌شود.

مقام‌های آمریکایی می‌گویند که شدیدترین تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در حال اعمال است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، ماه مه گذشته، خروج کشورش را از توافق هسته‌ای (برجام) امضا شده در سال 2015 میان ایران و گروه 1+5 اعلام کرد. برپایه این توافق در برابر محدود شدن برنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور به خاطر این برنامه لغو یا تعلیق شده بود.

ترامپ این توافق را «بدترین توافق ممکن» می‌داند. او خواستار دست‌یابی به توافقی جامع‌تر است که شامل برنامه موشکی ایران، حمایت‌های از «گروه‌های تروریستی» و سیاست‌های منطقه‌ای تهران شود.
اجرای بسته نخست تحریم‌ها از ماه اوت گذشته آغاز شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم