فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پومپئو: تحریم‌های ما رژیم تهران را هدف قرار داده و نه مردم ایران

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  با نزدیک شدن روز 5 نوامبر یعنی زمان آغاز تحریم‌های سخت آمریکا علیه تهران، وزیر خارجه این کشور شامگاه شنبه در توئیتی بار دیگر تاکید کرد که هدف تحریم‌های واشینگتن مردم ایران نیست بلکه هدف رژیم تهران و متوقف کردن برنامه‌های مخرب آن در منطقه است.

  مایک پومپئو در توئیتر خود نوشت:‌ «از روز دوشنبه تحریم‌های سخت علیه رژیم حاکم بر ایران آغاز می شود. هدف ما مجبور کردن رژیم تهران به توقف برنامه‌های مخرب‌ این کشور است.»

  وی افزود:‌ «مردم ایران هدف این تحریم‌ها نیستند بلکه هدف تحریم‌‌های ما رژیم جمهوری اسلامی ایران است . مردم ایران خود از سوء مدیریت، دزدی و وحشیگری رژیم رنج می برند».


  طبق گفته مایک پومپئو تحریم‌های سخت ایالات متحده آمریکا علیه ایران، شامل مواد غذایی، دارو، وسائل کشاورزی و لوازم پزشکی نمی‌شود.

  روز جمعه مایک پومپئو وزیر خارجه و استیون منوشن وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشستی مشترک در واشنگتن گفتند، تحریم‌ها تا وقتی تهران به خواسته‌های واشنگتن تن در ندهد، باقی می‌مانند.

  در این نشست تاکید شده که دور دوم تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران که پس از توافق هسته‌ای تهران با دولت اوباما لغو شده بود، باز از سر گرفته می‌شود.

  تحریم‌های جدید و سخت آمریکا که 5 نوامبر یعنی روز دوشنبه اجرایی می‌شوند، صنعت نفت و گاز و پتروشیمی، کشتیرانی، و نظام بانکی ایران را هدف می‌گیرد.

  ایالات متحده آمریکا با خروج از توافق هسته‌ای اعلام کرد، تحریم‌هایی که پس از توافق برجام لغو شده بودند، پس از 90 و 180 روز باز خواهند گشت.

  به دنبال اعلام این تصمیم، وزیر خارجه آمریکا 12 شرط را برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و مذاکره برای رسیدن به توافق جدید اعلام کرد. توقف حمایت تهران از تروریسم، پایان دخالت نظامی در سوریه، و توقف برنامه موشکی بالیستیک ایران، از جمله مهم‌ترین خواسته‌های آمریکاست

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران