.
.
.

یک جزیره در ژاپن گم شده و پلیس در جستجوی آن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقامات ژاپن اعلام کردند یک جزیره در سواحل شمالی این کشور ناپدید شده و گارد ساحلی در جستجوی این جزیره است. احتمال می‌رود جزیره ناپدید شده، غرق شده باشد.

گارد ساحلی ژاپن عملیات گسترده‌ای برای یافتن جزیره ناپدید شده‌ای آغاز کرد که پیدا نشدنش منجر به تغییر نقشه ژاپن و مرزهای بین‌المللی این کشور خواهد شد.

احتمال می‌رود جزیره «ایسانبی هاناکیتاکوجیما» به دلیل باد‌های پر سرعت و برف و باران خورده شده و در آب‌های سرد دریای اخستک بین دو سوی سمت شمالی منطقه منطقه هوکایدو میان ژاپن و روسیه فرو رفته است.

ایسانبی هاناکیتاکوجیما یکی از 158 جزیره خالی از سکنه ژاپن است که چهار سال پیش در پی تلاش برای ترسیم مرزهای بین‌المللی با روسیه، ثبت شد.

براساس قوانین بین‌المللی جزایر تنها زمانی می‌توانند به عنوان مرزهای یک کشور برشمرده شوند که بیرون از آب باشند. این امر نگرانی‌هایی در ژاپن ایجاد کرده که مبادا پس از ناپدید شدن جزیره ایسانبی هاناکیتاکوجیما، مرزهای این کشور کاهش یابند.

نکته عجیب درباره ناپدید شدن این جزیره این است که ساکنان روستای ساروفوتسو که در 500 متری جزیره ایسانبی هاناکیتاکوجیما زندگی می‌کنند، ناپدید شدن آن را ندیده‌اند.

موضوع گم شدن جزیره ایسانبی هاناکیتاکوجیما برای اولین بار توسط یک پژوهشگر ژاپنی به نام هیروشی شیمیزو مطرح شد. او با سفر به جزایر پیرامون جزیره گم شده، به دولت ژاپن اطلاع داد که نمی‌تواند موقعیت جزیره ایسانبی هاناکیتاکوجیما را پیدا کند. مقامات ژاپن نیز پس از بررسی موضوع تایید کردند که در خلال گشت‌های دریایی این جزیره را نیافته‌اند.