.
.
.

آمریکا: نمی‌خواهیم از طریق اعمال تحریم‌ها علیه ایران دوستانمان زیان ببینند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه 1 نوامبر 2018 گفت، واشینگتن نمی‌خواهد كه از راه اعمال تحریم‌هاى نفتى علیه ایران دوستانش متضرر شوند.

سخنان جان بولتون در آستانه نزدیک شدن تحریم‌های نفتی از سوی ایالات متحده آمریکا علیه ایران بیان شده است.

بولتون با اشاره به کشورهایی که از ایران نفت خریداری می کنند گفت، ایالات متحده خواهان آسیب رساندن به کشورهایی که به نفت ایران اعتماد دارند، نیست.

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت:«دولت ترامپ می‌داند که برخی کشورها که از حیث جغرافی به ایران بسیار نزدیک هستند، نمی‌توانند به طور کامل خرید نفت از ایران را متوقف کنند به همین دلیل ایالات متحده آمريكا برای این دولت‌ها راه حل‌هایی در نظر گرفته است».

بولتون افزود:«برخی از کشورهای از تحریم‌هایى که ىر تاريخ 5 نوامبر 2018 علیه ایران اعمال خواهد شد، معاف خواهند شد».

در همان حال، رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، ایران را به قویترین پشتیبان تروریسم جهانی و عامل فعال در فعالیت‌های مختلف تروریستی متهم کرد.

رابرت پالادینو، در یک مصاحبه مطبوعاتی در باره تحریم‌های آینده آمریکا علیه ایران، گفت:«تحریم های مربوط به بیمه، ساخت و ساز، حمل و نقل و معاملات تجاری که شامل بانک مرکزی ایران نیز می‌شود، تاثیر بسیار منفی بر اقتصاد ایران خواهد داشت».

پالادینو همچنین تأکید کرد، دولت آمریکا همه تحریم‌های قبلی را که با توافق اتمی با ایران لغو شد، مجددا این تحریم‌ها اعمال خواهد شد.