فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا در آستانه اعمال تحریم‌های جدید علیه نظام سوریه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  هیئت آمریکایی به ریاست جیمز جفری فرستاده جدید ایالات متحده در امور سوریه به نمایندگان مجموعه کوچک کشورهای غربی-عربی طی نشست‌شان در لندن پایتخت بریتانیا ابلاغ کرد که واشینگتن قصد دارد بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه نظام حاکم در سوریه به ریاست بشار اسد اعمال کند.

  به گزارش رسانه‌ها، هیئت آمریکایی همچنین خواستار آن شد که تا دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ایالات متحده و روسیه در روز یازدهم نوامبر در پاریس، تحریم‌ها اجرا نشود.

  این هیئت افزود که انتظار دارد تحریم‌ها، برخی بازرگانان و موسسه‌های در دولت سوریه را در بر گیرد.

  در همین زمینه یک هیئت آمریکایی به عمان پایتخت اردن را تا از پایبندی دولت این کشور به فهرست تحریم‌های اعمال شده علیه نظام اسد و سازمان‌هایش پس از بازگشایی گذرگاه النصیب میان سوریه و اردن، اطمینان حاصل کند.

  این هیئت همچنین از اقدام ترکیه در فشار بر کُردها در شرق فرات در سوریه به منظور سرکوب خواسته‌های استقلال طلبانه‌شان، هشدار داد. در همین حال ایالات متحده سعی می‌کند در همین زمینه، هماهنگی‌های لازم را با ترکیه به عمل آورد.

  هیئت آمریکایی از اقدام نظام سوریه و متحدانش به آزمایش‌های نظامی، تحریک عشایر علیه متحدان واشینگتن و هدف قرار دادن ارتش آمریکا، هشدار داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران