فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • هواپیمای مسافربری اندونزی با 188 سرنشین در دریا سقوط کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک هواپیمای مسافربری شرکت کم هزینه «لایِن ایر» اندونزی بامداد دوشنبه 29 اکتبر با 188 سرنشین در آبهای ساحلی این کشور سقوط کرد.

  بنا به اعلام مقام‌های وزارت ترابری اندونزی ارتباط این هواپیما که در یک پرواز داخلی کوتاه مدت از جاکارتا عازم پانگ کال پینانگ در شمال پایتخت این کشور بود، پس از پرواز با مرکز خطوط هوایی قطع شده است.

  رئیس آژانس جستجو و نجات اندونزی تاکید کرد که لاشه این هواپیما در همان موقعیتی که ارتباط آن با برج مراقبت قطع شده بود، پیدا شد. وی همچنین افزود که نمیتوان وجود نجات یافتگانی از این سانحه هوایی را تایید کرد.


  از سوی دیگر یک مقام مسئول در اداره ایمنی وزارت ترابری اندونزی گفت که هواپیمای سقوط کرده نسبتا جدید بوده است.

  اداره پروازهای تجاری اندونزی در ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه اعلام کرد یک هواپیمای مسافربری شرکت کم هزینه «لایِن ایر» اندونزی با 188سرنشین مدتی پس از به پرواز در آمدن از فرودگاه جاکارتا از صفحات رادار ناپدید شده است.

  یوهانس هاری داگلاس، سخنگوی اداره پروازهای تجاری اندونزی در بیانیهای گفت:«ارتباط ما با پرواز داخلی شماره GT610 شرکت خطوط هوایی «لایِن ایر» قطع شده است. به تیمهای جستجو و نجات اطلاعات لازم را داده‌ایم».

  وی در ادامه اشاره کرد به اینکه این هواپیما در حال انجام یک پرواز داخلی کوتاه مدت از جاکارتا به شهر پانگ‌کال پینانگ در شمال پایتخت در جزیره سوماترا بود که مدت مسیر پروازی آن نیز کمتر از یک ساعت است.

  علاوه بر این آژانس جستجو و نجات اندونزی اعلام کرد هواپیمای مسافربری شرکت « لایِن ایر» در دریا سقوط کرده است.

  یوسف لطیف سخنگوی آژانس جستجو و نجات اندونزی در پاسخ به سئوالی درباره سرنوشت هواپیما، در پیامی نوشت:« مطمئن شدیم که سقوط کرده است».

  وی در ادامه توضیح داده بود که این هواپیما 13 دقیقه پس از برخاستن از باند فرودگاه سقوط کرده است اما تاکنون اطلاع دقیقی از تعداد سرنشینان آن در دست نیست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران