.
.
.

«شینید اوکانر» خواننده مشهور ایرلندی به اسلام گروید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شینید اوکانر خواننده زن مشهور ایرلندی، روز پنجشنبه 25 اکتبر 2018 اعلام کرد، به دین اسلام گرویده و نام خود را نیز به «شهدا» تغییر داده است.

به گزارش روزنامه «آیرش پست» شینید اوکانر خواننده معروف ایرلندی پس از اینکه رسما اعلام کرد که به دین اسلام گروید، گفت به تصمیمی که گرفته افتخار می‌کند.

این خواننده مشهور ایرلندی که پیشتر مسیحی کاتولیک بود همچنین اعلام کرد، اسم خود را از شینید اوکانر به «شهدا دیوید» تغییر داده است.

اوکانر در نوشته‌ای در صفحه توییتر توضیح داد: «از اینکه به دین اسلام گرویده‌ام افتخار می‌کنم. این نتیجه طبیعی برای هر شخص آگاهی است که بخواهد در مسائل دینی بحث و بررسی کند. تمام کتاب‌های مقدس در نهایت تو را به اسلام می‎رساند، اسلام دینی است که تو را از همه کتاب‌های مقدس دیگر بی‌نیاز می‌کند».

این خوانند ایرلندی از همه مسلمانانی که به او برای شناخت اسلام کمک کردند، تشکر کرد. شینید یک ویدیو از خود در شبکه یوتیوب منتشر کرده که در حال خواندن اذان است.

شیخ عمر القدری، رئیس شورای اسلامی صلح و ادغام در ایرلند، ویدیویی از حضور این خواننده مشهور در دفترش و ادای شهادتین منتشر کرده است.

شینید اوکانر با بازخوانی ترانه «هیچ چیز مثل تو نیست» متعلق به پرینس در سال 1990 به شهرت جهانی رسید.

اوکانر گفت: «مسیری که در طول زندگی خود در الهیات طی کرده نهایتاً به صورت طبیعی به اسلام منجر شده چرا که تمام ادیان در نهایت به این دین ختم می‌شوند.»