.
.
.

جان بولتون: اوباما نیستیم شدیدترین فشارها را بر ایران اعمال خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جان بولتون، مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج شنبه طی سخنانی گفت، واشنگتن حداکثر فشارها را بر رژیم تهران اعمال خواهد کرد تا به خواسته‌های آمریکا تن در دهد.

بولتون که در ایروان، پایتخت ارمنستان سخنرانی می کرد، گفت: «تا زمانی که تهران سیاست‌های خود را تغییر ندهد، تجارت بین ارمنستان و ایران همچنان با مشکل مواجه خواهد شد».

بولتون گفت: «من به نخست وزیر ارمنستان گفتم که مرز شما با ایران همچنان مهم است؛ ما می خواهیم حداکثر فشار علیه ایران را اعمال کنیم زیرا تهرات به فعالیت‌های اتمی خود برای دسترسی به بمب هسته‌ای ادامه می‌دهد؛ ایران همچنین بزرگترین حامی تروریسم در جهان است؛ ما از فعالیت‌های موشک‌های بالستیک ایران ودخالت‌های نظامی‌اش در سوریه، عراق و سایر مناطق نیز نگران هستیم».

جان بولتون افزود:«بدیهی است که ما نمی‌خواهیم در این روند به دوستانمان صدمه بزنیم، بنابراین فکر می کنم مذاکرات بین دولت ارمنستان و ایالات متحده در این زمینه بسیار مهم خواهد بود، اما همانطور که در صحبت با نخست وزیر گفتم، تحریم ها را به شدت اجرا خواهیم کرد؛ ما مانند دولت اوباما عمل نمی‌کنیم ما ایران را تحت شدیدترین فشار خواهیم گذاشت، زیرا معتقدیم رفتار آنها در خاورمیانه و در سراسر جهان شرورانه و باید تغییر کند».

ایالات متحده آمریکا ایران را به حمایت از تروریسم بین المللی، دخالت در کشورهای منطقه و تهدید و ثبات امنیت خاورمیانه و جهان متهم می کند. ایران اما این اتهامات را ردمی کند.