فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • آمریکا و سعودی 9 فرد مرتبط با طالبان از جمله دو ایرانی عضو سپاه را تحریم کردند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ایالات متحده آمریکا و پادشاهی عربی سعودی که ریاست مشترک مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم را بر عهده دارند و همچنین امارات متحده عربی، پادشاهی بحرین، سلطنت عمان، کویت و قطر، 9 تن از جمله دو ایرانی را به دلیل ارائه پشتیبانی به گروه طالبان افغانستان، در فهرست تروریستی قرار دادند.

  در این فهرست، علاوه بر دو ایرانی، سه پاکستانی و چهار افغان دیده می‌شوند که به عنوان «تروریست‌های بین‌المللی» شناسایی شدند.

  در بیانیه مشترکی که در این باره صادر شد آمده است: در تلاش مشترک برای تعقیب و به اشتراک گذاری اطلاعات درباره شبکه‌های تامین کننده مالی تروریسم و فعالیت‌های ذی‌ربط از جمله تهدیدهای ناشی از کشورها و سازمان‌های تروریستی و هماهنگی تدابیر اتخاذ شده میان کشورهای عضو مبارزه با تامین مالی تروریسم از جلمه شناسایی تروریست‌ها و شبکه‌های مالی آن‌ها، پادشاهی عربی سعودی و ایالت متحده آمریکا، دو رئیس مشترک مرکز مبارزه با تامین مالی مشترک به علاوه پادشاهی بحرین، امارات متحده عربی، کویت، سلطنت عمان و قطر اعضای مرکز، 9 تن از افراد مرتبط با طالبان از جمله دو ایرانی را که اقدام به ارائه تسهیلات کرده‌اند، در فهرست تروریستی قرار قرار داده‌اند. این افراد عبارتند از:

  1- محمد ابراهیم اوحدی (ایرانی)
  2- اسماعیل رضوی (ایرانی)
  3- عبدالله صمد فاروقی
  4- محمد داوود مزامل
  5- عبدالرحیم منان
  6- محمد نعیم بایش
  7- عبدالعزیز شاه زمانی
  8- صدر ابراهیم
  9- حافظ عبدالمجید

  این سومین اقدام مشترک برای مبارزه با تامین مالی تروریسم از زمان اعلام برپایی مرکز در تاریخ 21 مه 2017 است. این اقدام تلاشی مشترک و قوی برای توسعه همکاری کشورهای عضو مرکز مبارزه با تامین مالی تروریسم و هماهنگی تلاش‌ها برای متوقف کردن تامین مالی تروریسم، تبادل اطلاعات و افزایش توان کشورهای عضو در هدف قرار دادن شبکه‌های تامین مالی و فعالیت‌های مرتبط به شمار می‌آید که امنیت ملی کشورهای عضو را به خطر می‌اندازد.

  برپایه این اقدام و بر اساس قوانین و سامانه‌های ملی کشورهای عضو مرکز، اموال و املاک مرتبط با نام‌های درج شده بلوکه شده و تعامل با آن‌ها از سوی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ممنوع می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران