.
.
.

ترامپ: پمپئو هیچ نواری درباره خاشقجی از ترک‌ها دریافت نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور هیچ نوار صوتی یا تصویری از مقامات ترکیه درباره جمال خاشقجی، شهروند سعودی ناپدید شده در استانبول دریافت نکرد.

علاوه بر اعلام رئیس جمهوری آمریکا درباره عدم دسترسی کشورش به نوار ادعایی درباره اتفاقات کنسولگری سعودی در استانبول، وزارت امور خارجه آمریکا نیز پیش از این اخبار منتشره درباره اینکه پمپئو به نواری صوتی مربوط به خاشقجی گوش داده است، را تکذیب کرد.

مایک پمپئو روز جمعه تاکید کرد که هیچ نواری درباره موضوع خاشقجی ندیده است. هیذر ناورت، سخنگوی وزارت امور خارجه به خبرنگاران اعلام کرد که پمپئو گفت: «هیچ نوار صوتی گوش ندادم و هیچ متنی ندیدم و شبکه‌ای که این خبر را اعلام کرده باید خبر را پس بگیرد.»

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه نیز این موضوع که کشورش نواری صوتی درباره سرنوشت جمال خاشقجی را به وزیر امور خارجه آمریکا داده است، تکذیب کرد.

رسانه‌های ترکیه ادعا کردند که روزنامه صباح این کشور به یک نوار ویدئویی 3 دقیقه‌ای دست یافته که نشان می‌دهد، خاشقجی در کنسولگری سعودی حضور دارد.

رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه گفت در صورتی وجود چنین نواری که کشورش خواستار دستیابی به آن شده است.

شبکه ای بی سی نیوز آمریکا روز پنج شنبه به نقل از یک مقام عالی رتبه ترک گزارش کرد که پمپئو در خلال سفر به ترکیه نوار صوتی را گوش داده و تن آن را خوانده است، موضوعی که وزیر امور خارجه آمریکا آن را تکذیب کرد.