فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انتقاد ترامپ از شتابزدگی در اتهام‌ زنی‌ها در ماجرای خاشقجی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با انتقاد از اتهام‌زنی‌ها و نتیجه‌گیری‌ها در پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی، نسبت به شتابزدگی در صدور حکم درباره این پرونده، هشدار داد.

  ترامپ شامگاه سه‌شنبه 16 اکتبر در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس، از سعودی در برابر آن‌چه «شتابزدگی در نتیجه‌گیری و محکومیت در پرونده ناپدید شدن خاشقجی پیش از مشخص شدن حقایق» نامید، دفاع کرد: «این شبیه وضعیتی است که گفته شود تو محکومی تا زمانی که عکس آن ثابت شود، در حالی که قاعده باید این باشد: تو بی‌گناهی تا وقتی عکس آن ثابت شود. این وضعیت برای من ناخوشایند است».

  ترامپ پیش از این با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی تلفنی گفت‌وگو کرده بود. رئیس‌جمهوری آمریکا اظهار داشت که محمد بن سلمان به او گفته: «تحقیقات در ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی آغاز شده و به سرعت توسعه خواهد یافت».

  تیم مشترک تحقیق سعودی و ترکیه چند روز پیش تحقیقات خود را در استانبول در ماجرای ناپدید شدن خاشقجی آغاز کرده بود. این روزنامه‌نگار سعودی از روز دوم اکتبر ناپدید شده است.

  شایان ذکر است که شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز سه‌شنبه در ریاض با مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و گفت‌وگو کرد.

  دو طور روابط تاریخی دوجانبه، تحولات منطقه و تلاش‌های مشترک در آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
  پومپئو پیش از آن هم با ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی دیدار و از او به خاطر پایبندی به تحقیق شفاف در ماجرای جمال خاشقجی تشکر کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران