.
.
.

اردوغان خطاب به ترامپ:دادگاه به طور مستقل علیه کشیش رای صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پس از پیام تشکرآمیز دونالد ترامپ به رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه، به خاطر تلاش‌های او در فراهم کردن مقدمات آزادی آندرو برانسون، کشیش آمریکایی بازداشت شده در ترکیه، اردوغان شنبه 13 اکتبر خطاب به همتای آمریکایی خود گفت: «حکم دادگاه در آزادی کشیش آمریکایی به طور مستقل صادر شده است».

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اردوغان در تویتی نوشت: «آقای رییس، دونالد ترامپ، بنا بر گفته‌های به میان آمده، حکم قضایی دادگاه ترکیه به طور مستقل صادر شده است».

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا پیش از این نسبت به رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود به دلیل «کمک او» در آزادی آندرو برانسون، کشیش آمریکایی که برای مدتی طولانی در ترکیه در بازداشت بوده، ابراز تشکر کرد.

ترامپ شنبه در تویتی نوشت: «کشیش برانسون بعد از ظهر امروز شنبه راس ساعت 14:30 به وقت محلی در دفتر کارم در کاخ سفید در کنار من خواهد بود». ترامپ در ادامه افزود: استقبال از او و دیدار با او بسیار عالی خواهد بود»

ترامپ همچنین تاکید کرد که تصمیم دستگاه قضایی ترکیه در آزادی کشیش برانسون منجر به برقراری روابط خوب و ممتازی بین ایالات متحده و ترکیه خواهد بود.