.
.
.

این بار در گوگل؛ اطلاعات نیم میلیون کاربر لو رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شرکت گوگل روز دوشنبه 8 اکتبر 2018، اعلام کرد که در ماه مارس سال جاری در شبکه گوگل پلاس یک نقص امنیتی داشته و اکنون آن را برطرف کرده است.

به گزارش منابع خبری، این نقص امنیتی در شبکه گوگل پلاس باعث شده که اطلاعات شخصی بیش از نیم میلیون حساب کاربری در دسترس همگان باشد.

شرکت گوگل پس از هفت ماه این خبر را تایید کرده و گفت، این خبر را از ترس پیامدهایش از ماه مارس تاکنون از دید عموم مخفی کرده بود.

بر اساس اعلامیه شرکت گوگل، این نقص امنیتی باعث شده که نام، آدرس ایمیل، شغل، جنسیت و سن بیش از نیم میلیون کاربر در معرض دید همگان قرار گیرد.

با این حال شرکت گوگل اعلام کرد که اطلاعاتی مانند پیام‌های رد و بدل شده، اطلاعات محتوای ایمیل‌ها و شماره تلفن افراد در اثر این نقص امنیتی در معرض دید همگان قرار نگرفته است.

مدیران شرکت گوگل گفته‌اند که توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن از نقص امنیتی آن آگاه نبوده‌اند و گوگل شواهدی نیافته است که داده‌های این حساب‌ها به طور نامناسب مورد استفاده قرار گرفته باشد.

این در حالی است که یک هفته قبل، به دنبال انتشار خبر هک شدن میلیون‌ها حساب کاربری فیسبوک‌، گفته شد احتمال آن وجود دارد که این شرکت مجبور به پرداخت جریمه‌ای معادل 1.63 میلیارد دلار در اروپا شود.