.
.
.

تصویری...راهپیمایی صدها سگ در بریتانیا علیه «برکسیت»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صدها سگ از انواع مختلف با صاحبان خود روز یکشنبه 7 اکتبر 2018 برای برگزاری رفراندوم دیگری درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا «برکسیت» راهپیمایی کردند.

دانیل الکان، که هماهنگ کننده ابتکار راهپیمایی سگها در لندن است، گفته است می‌خواهد این اعتراض به رساترین «پارس» سگ‌ها علیه برکسیت در جهان باشد.

دانیل گفت:«عشق زیاد بریتانیایی‌ها به این نوع حیوانات اهلی شاید باعث شود تا آنها تصمیم خود را نسبت به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را عوض کنند».

صاحبان سگ‌ها با پوشاندن سگ‌های خود با پرچم‌های کشورهای مختلف اتحادیه اروپا مخالفت خود و سگ‌هایشان با خروج بریتانیا را اعلام کردند.

راهپیمایی سگ‌ها و صاحبان آنها از مرکز شهر لندن آغاز شد و تا ساختمان اتحادیه اروپا ادامه داشت.

هدف از راهپیمایی سگ ها فشار آوردن به دولت بریتانیا برای برگزاری رفراندوم دیگری درباره این کشور از اتحادیه اروپا است.

به گفته برخی از راهپیمانان برکسیت نه تنها به زیان انسان‌ها تمام خواهد شد بلکه تاثیر منفی بر این حیوانات لطیف خواهد گذاشت چرا که تعداد زیادی از دامپزشک‌ها بریتانیا اروپایی هستند و این افراد بریتانیا را ترک خواهند کرد.

لستر کمپبل، سخنگوی سابق دولت کارگری که با «اسکای» سگ پنج ماهه خود، در راهپیمایی شرکت کرده بود، گفت: «این یک ابتکار بریتانیایی به تمام معنی است، مردم اینجا عاشق حیوانات اهلی خود هستند و مسئله «برکسیت» باعث نگرانی‌های زیادی در زمینه کاهش رفاه این حیوانات می شود. به هر حال همه ابزارهای مخالفت با این برنامه هست این راهپیمایی نشان می‌‌دهد که همه با برکسیت موافق نیستند.»

قرار است تظاهرات گسترده در روز 20 اکتبر ماه جاری در لندن برای برگزاری رفراندمی جدید در باره خروچ بریتانیا از اتحادیه اروپا برگزار شود.

شماره زیادی از روشنفکران، سیاستمداران، دولتمردان و فعالان طرفدار اتحادیه اروپا از این نگرانند که طرح «چکرز» و حتی اصلاحیه این طرح ترزا می نخست وزیر بریتانیا که درباره خروج این کشور از اتحادیه اروپا تهیه شده مورد تایید کشورهای اتحادیه اروپا یا اکثریت نمایندگان پارلمان بریتانیا قرار نگیرد. چنانچه چنین شرایطی پیش بیاید بریتانیا ناچار خواهد شد که در مارس 2019 بدون رسیدن به توافق از اتحادیه اروپا خارج شود. طرح «چکرز» درباره مناسبات تجاری انگلیس و اتحادیه اروپا بعد از برکسیت تهیه شده است.

گفتنی است که اکثریت مردم بریتانیا در همه پرسی ژوئن 2016 به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند.