.
.
.

ویاگرا می‌تواند به بینایی شما آسیب جدی بزند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مطالعه پزشکی نشان داد زیاده‌روی در مصرف داروی ویاگرا که برای تحریک جنسی و برطرف کردن اختلالات نعوظ به کار می‌رود، می‌تواند آثار زیان‌بار غیرقابل جبران در شبکیه چشم مصرف‌کنندگان داشته باشد.

در این مطالعه ذکر شده که چشمان مردی 31 ساله بر اثر مصرف بیش از حد داروی تحریک جنسی دچار التهاب شدید و قرمزی شده‌اند. پزشکانی که این مرد را معاینه کرده‌اند، اوضاع او را «خطرناک» توصیف کرده و گفته‌اند که قابل درمان نیست. این مرد اعتراف کرده که مقدار زیادی ویاگرا مصرف کرده است.

متخصصان چشم دانشکده ماونت سینای آمریکا گزارش کردند مرد جوانی داروی سیلدنافیل که یکی از ترکیبات قرص ویاگرا است را از اینترنت خریده بود. در تبلیغ این محصول ذکر شده بوده که این محصول تاثیرات سریع‌تر و عوارض جانبی کمتری دارد. با این حال این محصول با نام رسمی ویاگرا عرضه نشده بود.

پزشکان می‌گویند آسیبی که به چشمان این مرد وارد شده، بسیار گسترده است و احتمال بهبود او وجود ندارد. دکتر ریچارد روزین، سرگروه مطالعاتی که این مطالعه را منتشر کرده‌اند، گفت: «ما به این نتیجه رسیدیم که تاری دید یکی از عوارض جانبی این دارو است، اما تا کنون تاثیرات مخرب آن روی شبکیه را مشخص نکرده‌ایم.»

دکتر روزین به کسانی که می‌خواهند داروی محرک جنسی مصرف کنند، توصیه کرد از خرید این داروها از اینترنت خودداری کنند، زیرا که اینکار سبب خرید دارو از منبع ناشناس شده و احتمال مصرف داروی تقلبی بسیار بالا می‌برد. این دارو در بسیاری از کشورهای جهان در داروخانه‌ها یافت می‌شود و برای خرید آن نیازی به نسخه پزشک نیست.