.
.
.

ترامپ: از تامین مالی فعالیت‌های تروریستی ایران در جهان جلوگیری کردم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده، گفت که با خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای ایران، از تامین مالی فعالیت‌های تروریستی سپاه پاسداران در سراسر جهان جلوگیری کرده است.

طبق بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه در وبسایت کاخ سفید منتشر شده، ترامپ در مقدمه استراتژی جدید ایالات متحده برای مبارزه با تروریسم گفته است که وی به حفاظت از ایالات متحده و منافعش در خارج از کشور در قبال تهدید تروریسم متعهد است.

رئیس جمهوری آمریکا اهداف استراتژی ملی مبارزه با تروریسم را تقویت امنیت ملی و تلاش‌های مداوم برای شکست دادن تروریست‌ها و سازمان‌های تروریستی که ایالات متحده را تهدید می کنند، تعریف کرده است.

ترامپ گفت، با رهبری وی ایالات متحده تلاش خود را برای شکست تروریست‌ها تسریع کرده است.

وی گفت با همکاری همپیمانان ائتلاف بین المللی ما به حضور داعش در سوریه و عراق خاتمه دادیم.

ترامپ در این بیانیه افزوده: «به همین ترتیب، من به مشارکت ایالات متحده در توافق وحشتناک ایران که برای سپاه پاسداران ودست نشاندگان آنها تأمین فراهم می‌كرد و فعالیت‌های شرور ایران را در سراسر جهان تأمین می کرد، پایان دادم ».

به گفته ترامپ استراتژی ملی مبارزه با تروریسم یک قدم مهم در آینده است. این رویکرد ایالات متحده را در مقابله با تهدیدات تروریستی به طور فزاینده‌ای پیچیده و در حال تحول به تصویر می‌کشد و نشان دهنده ارائه اولین استراتژی متكامل ضد تروریستی این کشور پس از سال 2011 است».