نظرسنجی جدید؛ 86درصد فرانسوی‌ها در فراهم کردن غذای سالم با مشکل مواجه‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ناامنی غذایی در فرانسه رو به افزایش است و برای بسیاری از شهروندان این کشور، داشتن وعده‌های غذایی سالم و متنوع به‌سختی ممکن است. این نتیجه نظرسنجی بود که دو هفته قبل از سوی موسسۀ فرانسوی ایپسوس (Ipsos) منتشر شد.

به گزارش یورونیوز، به نقل از موسسه ایپسوس، بخش قابل توجهی از بودجه ماهانه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به تامین هزینه مواد غذایی اختصاص یافته است.

86درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که برای تهیه وعده‌های غذایی سالم و متعادل با مشکل مواجه‌اند و این را نشانه فقر می‌دانند. از این تعداد 27درصد برای تهیه روزانه میوه و سبزیجات تازه و 22درصد برای خرید ماهی دست‌کم یک بار در هفته مشکل داشته‌اند.

بیش از یک پنجم پاسخ دهندگان (21 درصد) نیز اعتراف کردند که برای تهیه سه وعده غذایی سالم در روز مشکل دارند. برای 19درصد از پاسخ دهندگان، تامین مالی هزینه تغذیه فرزندان‌شان در کودکستان‌ها و مدرسه‌ها (غذایی که در آنجا می‌خورند) یک مشکل جدی است. 17درصد از پاسخ دهندگان نیز برای خرید گوشت قرمز مشکل داشتند.

براساس این گزارش، در مجموع در 10 سال گذشته، مصرف گوشت قرمز در فرانسه 12 درصد کاهش یافته است.

نزدیک به دو سوم (65 درصد) از شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باور بودند که ضروریست تا سیستم اعطای کمک هزینۀ تامین مواد غذایی به فقرا حفظ شود و از این تعداد 55 درصد معتقدند که باید علاوه بر این کمک هزینه، با تدابیری مانند کارگاه آشپزی یا باغبانی، برای ایجاد ارتباط اجتماعی میان افرادی که معمولا در انزوا بسر می‌برند تلاش شود.

از نظر آنها توزیع مواد غذایی میان فقرا باعث می‌شود که دولت از دیگر مشکلات آنها مانند مشکلات مسکن، سلامت یا به مدرسه نرفتن کودکان‌شان آگاه شود.

بیش از یک سوم شرکت کنندگان (39 درصد) اعلام کردند که پیش از این دست‌کم یک بار وضعیت فقر را تجربه کرده‌اند که این آمار در مقایسه با آمارهای سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

بیش از 81درصد از پاسخ دهندگان نیز بر این باورند که خطر اینکه روزی فرزندان‌شان دچار فقر شوند، بیش از سال‌های گذشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size