زلزله و تسونامی در اندونزی ویرانی و دهها کشته و زخمی بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در پی وقوع زلزله شدید 7.5 ریشتری و امواج تسونامی روز جمعه در شهر بالو در جزیره سولاویسی اندونزی دست‌کم 30 نفر کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی «مترو» کومانج عدی سوجندرا، پزشک شاغل در آن منطقه تعداد کشته‌شدگان را 30 تن گزارش کرد و گفت 12 تن دیگر زخمی هستند که نیاز به عمل جراحی فوری دارند.

مقامات محلی گفته‌اند وقوع این زلزله شدید ویرانی گسترده‌ای را در سطح شهر و ساختمان‌ها باعث شده است، ساکنان شهر را به وحشت انداخته و از ترس به وسط خیابان‌ها کشانده است.

از سوی دیگر سوتوبو بورو نوغروهو، سخنگوی اداره مقابله با حوادث و بلایای طبیعی اندونزی ضمن اشاره به وحشت مردم و ترک منازل خود، گفت گزارش‌ها حاکی است زلزله ساختمان‌های زیادی را در سطح شهر ویران کرده است.

از طرفی دیگر رحمات تریونو، رییس آژانس زلزله نگاری و تسونامی تاکید کرد که در پی وقوع زلزله امواج تسونامی شهر بالو که تعداد ساکنان آن بالغ بر 350 هزار نفر و در فاصله 80 کیلومتری از مرکز وقوع زلزله قرار دارد را درنوردیده است.

بنا برگزارش مرکز لرزه نگاری آمریکا این زلزله شدید 7.5 ریشتری وسط جزیره سولاویسی را در عمق 10 کیلومتری از سطح زمین لرزانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم