با مرگبارترین محصولات غذایی دهه‌های گذشته آشنا شوید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در دهه‌های گذشته جهان شاهد رسوایی‌های متعددی در زمینه مواد خوراکی بوده که جان تعداد قال توجهی از مردم را گرفته یا تهدید کرده است. رسوایی مربوط به وجود سوزن‌های خیاطی در توت‌فرنگی در استرالیا آخرین نمونه از این دست است.
مشهورترین رسوایی‌ها در این زمینه به شرح زیر هستند:

دولت استرالیا در ماه سپتامبر 2018 تحقیقات رسمی را درباره وجود سوزن‌های خیاطی در توت فرنگی‌هایی که در سرتاسر استرالیا فروخته می‌شود، آغاز کرد. حداقل یک نفر به دلیل وجود این سوزن‌ها به بیمارستان روانه شد.

استرالیایی‌ها تنها مردم جهان نبوده‌اند که در پی یافتن مواد عجیب و غریب در خوراکی‌هایشان شگفت‌زده شدند، در همین سال آلمانی‌های ساکن شهر اوفنبورگ در جنوب این کشور، گیره‌های آهنی در نان‌هایشان یافتند.

در ماه سپتامبر 2017 پلیس شهر فریدریشسهافن آلمان بسته‌های حاوی غذای کودک یافت که در آنها ماده گلیکول اثیلین وجود داشت. این ماده سبب نارسایی کلیوی و مرگ می‌شود. پیش از آن یک مرد 55 ساله آلمانی تهدید کرده بود اگر 10 میلیون یورو دریافت نکند، بازار را با محصولات غذایی مسموم پر خواهد کرد. این مرد بلافاصله دستگیر و محاکمه شد.

بیش از 30 نفر در اقلیم پنجاب پاکستان در پی خوردن نوعی شیرینی که عمدا مسموم شده بوده، جان خود را از دست دادند. برادر صاحب فروشگاهی که این شیرینی‌ها را فروخته بود، اعتراف کرد به دلیل مشکلات خانوادگی، شیرینی‌ها را به نوعی حشره‌کش قوی آلوده کرده بود.

فروشگاه‌های بزرگ ایتالیا در سال 2003 به دلیل وجود آب معدنی آلوده ماه‌ها در حالت آماده‌باش قرار داشتند. به بطری‌های آب مواد سفیدکننده و استون تزریق شده بوده و ده‌ها نفر به دلیل نوشیدن این آب‌ها مسموم شدند. پلیس ایتالیا در آن زمان باور داشت گروهی تندرو که ضد سیاست‌های سرمایه‌داری بود، در این کار دست داشت.

در سال 1982 هفت نفر در ایالت شیکاگوی آمریکا جان خود را به دلیل خوردن نوعی مسکن که تایلینول نام داشت و حاوی سیانید پتاسیوم بود جان خود را از دست دادند. فرد یا گروهی درباره این موضوع متهم نشد و جزئیات این پرونده مبهم باقی ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید