ترامپ: ایران به پای میز مذاکره وامضای توافقی جدید باز خواهد گشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 26 سپتامبر پیش بینی کرد ایران به پای میز مذاکره و امضای توافقی جدید باز خواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ، در یک کنفرانس خبری ضمن اشاره به افزایش نارضایتی‌ها و ناآرامی‌های داخلی در شهرهای ایران، بر تاثیرات منفی تحریم‌های بر ارزش پول ملی ایران تاکید کرد.

ترامپ در این گفتگو پیش بینی کرد جمهوری اسلامی تحت تاثیر فشارهای داخلی و بین‌المللی به به پای میز مذاکره و امضای توافقی جدید باز خواهد گشت.

به دنبال سخنرانی‌ دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه 26 سپتامبر قیمت دلار در بازار آزاد تهران از مرز 18هزار تومان فراتر رفت.

دونالد ترامپ ساعاتی قبل از این کنفرانس خبری در جلسه شورای امنیت که با ریاست او برگزار شده بود، گفت که واشنگتن تحریم‌های بسیار سختی علیه ایران وضع می‌کند.

ترامپ ایران را مهمترین حامی تروریسم خواند و گفت که این کشور نباید به سلاح هسته‌ای دست یابد.

به گفته رئیس جمهوری آمریکا ایران پس از برجام هرج و مرج بیشتری در منطقه ایجاد کرد. ایران برای این کار به پول نیاز داشت و توافق هسته‌ای برجام این پول را در اختیار آنها قرار داد.

او از ادامه تحریم‌ها علیه ایران و آغاز دور جدیدی از این تحریم‌ها در ماه نوامبر خبر داد.

ترامپ تهدید کرد هر کس با این تحریم‌ها همراهی نکند، با عواقب وخیمی مواجه خواهد شد.

در روزهای گذشته کشورهای اروپایی تلاش کردند سازوکار مالی جدیدی ایجاد کنند که به شرکت‎هایی که خواهان ارتباط با ایران هستند کمک کند تا از تحریم‌های آمریکا در امان بمانند.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز در کنفرانس سالیانه "اتحاد علیه ایران اتمی“ تلاش‎های اروپا برای ایجاد سازوکار مالی جدیدی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد.

پومپیئو گفت این سازوکار می‌تواند به ایران که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است امکان دسترسی به منابع مالی را بدهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size