نجات معجزه‌آسای کودک چینی آویزان در ارتفاع 137 متری از اطاقک چرخ و فلک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدئویی که در یک شهربازی در یکی از شهرهای چین ضبط شده، کودکی 5 ساله که تنها در کابین چرخ و فلک نشسته بود را نشان می‌دهد که در ارتفاع 137 متری از کابین خارج شده و میان میله‌ها گیر کرد.

این کودک با اصرار فراوان مادرش را راضی کرده بود که به تنهایی سوار چرخ و فلک شهربازی یوهوان شهر تایچو در شرق چین شود. این در حالی است که به دلیل ارتفاع زیاد این چرخ و فلک، سوار شدن کودکان بدون همراهی بزرگسالان در آن ممنوع است.

این کودک پس از حرکت چرخ و فلک کوشید روی میله آنها محافظ کابین بنشیند. مشکل زمانی شروع شد که کابین حامل کودک به ارتفاع 137 متری رسید. این کودک سعی کرد روی میله محافظ بنشینید و سعی کرد از پنجره خارج شود. او با لیز خوردن از روی میله به بیرون از کابین رفت ولی گردن او میان میله‌ها گیر کرد و او شروع به دست و پا زدن کرد.

همزمان با گریه‌ها و داد و فریادهای مادر، کسی برای نجات جان کودک پیشقدم نشد ولی مسئولان چرخ و فلک به سرعت وارد عمل شده و با کاهش سرعت آن، امکان فرود امن کودک را فراهم کردند. پس از آن گردن کودک از میان میله‌ها خارج شد و معلوم شد که تنها چند خراش کوچک به او وارد شده است.

چرخ و فلک شهربازی یوهوان شهر تایچو در شرق چین از سوی مقامات این شهر تا تکمیل تحقیقات تعطیل و مسئول آن بازداشت شد. این چرخ و فلک در سال 2013 افتتاح شد و توریست‌های بسیاری را به خود جذب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید