آمریکا: مجهز کردن نظام سوریه به سامانه موشکی اس-300 به تشدید تنش می‌انجامد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا، اقدام روسیه در اعلام قصد خود برای مجهز کردن نظام سوریه به سامانه موشکی اس-300 را گامی در تشدید تنش نامید.

این موضع ایالات متحده دوشنبه 24 سپتامبر در کنفرانس خبری مطرح شد که مایک پومپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا برگزار کردند. نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد هم در این کنفرانس خبری حضور داشت.

در این کنفرانس خبری، مقام‌های آمریکایی از جهان خواستند تا برای مقابله با آن‌چه «نقش ایران در بی ثباتی منطقه» اقدام کند.

مایک پومپئو در این کنفرانس خبری گفت: «از همه کشورها می‌خواهم با فعالیت‌های ایران برای بی‌ثبات کردن منطقه، مقابله کنند».

او در ادامه گفت که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

پوپئو با بیان این‌که «مطمئن هستم من و سرگئی با یکدیگر گفت‌وگو خواهیم کرد»، افزود: «ما تلاش می‌کنیم زمینه‌ای مشترک در هر مساله‌ای که بتوانیم با روس‌ها همکاری کنیم بیابیم».

او ادامه داد: «در زمینه‌های مختلف مسکو علیه ایالات متحده فعالیت می‌کند. در این زمینه آن‌ها را بازخواست خواهیم کرد. واشینگتن از برنامه روسیه برای مجهز کردن نظام سوریه به سامانه دفاع موشکی اس-300 ابراز نگرانی می‌کند. این اقدام مسکو باعث تشدید تنش می‌شود».

جان بولتون هم در این کنفرانس خبری، مجهز کردن سوریه به سامانه دفاع موشکی اس-300 را گامی در زمینه «تشدید تنش» از سوی مسکو دانست.

او همچنین ابارز عقیده کرد: «ایران مسئولان حملاتی است که علیه سوریه و لبنان صورت می‌گیرد». او ادامه داد: «تا زمانی که نیروهای ایرانی خارج از مرزهایشان باقی بمانند، نیروهای آمریکایی در سوریه خواهند ماند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید