آمریکا اتهام تهران مبنی بر حمایت واشینگتن از مهاجمان مسلح اهوازی را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیلی نیکی، سفیر ایالات متحده آمریکا، در سازمان ملل متحد روز یکشنبه، 23 سپتامبر 2018 ضمن رد اتهام ایران به آمریکا مبنی بر حمایت واشینگتن از حمله مسلحانه به رژه نیروهای مسلح در اهواز، گفت، بهتر است رهبران ایران به جای این تهمت‌ها به طور عمیق‌تری به داخل کشورشان نگاه کنند.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی (سی.ان.ان) در پاسخ به اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، گفت: «روحانی اول باید به پایگاه داخلی خود نظری بیندازد تا ببیند مشکلات از کجا سرچشمه می‌گیرد، البته او می تواند ما را همانطور که می خواهد سرزنش کند، اما آنچه او باید انجام شود این است که به «آینه» نگاه کند تا واقعیت‌ها را خوب ببیند».

حسن روحانی رئيس جمهوری ایران روز گذشته ضمن اشاره به حمله مسلحانه به رژه نظامي سپاه پاسداران ايران در شهر اهواز که به کشته شدن بيست و چهار نفر و چندين زخمي منجر شد، اظهار داشت که ایالات متحده آمريکا به دنبال برهم زدن امنیت داخلی ايران است او برخی کشورهای عربی همپیمان آمریکا را به حمايت مالی و نظامی از گروه‌های اهوازی متهم کرد.

وزارت خارجه ایران در واکنش به حمله مسلحانه به مراسم رژه در اهواز، سفرای چند کشور اروپایی را احضار کرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، وزارت خارجه ایران ساعاتی پس از حمله مسلحانه در شهر اهواز دیپلمات های ارشد بریتانیا، هلند و دانمارک را احضار کرده و به اجازه فعالیت به گروه‌های اهوازی در خاک این کشورهای، به شدت انتقاد کرده است.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز آمریکا و اسرائیل را به دست داشتن در این عملیات مسلحانه متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم