پوتین: عملیات نیروی هوایی اسرائیل حاکمیت ملی سوریه را نقض می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کاخ کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه سه‌شنبه 18 سپتامبر به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل گفت که عملیات نیروی هوایی کشورش، حاکمیت ملی سوریه را نقض می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پوتین گفت سرنگونی هواپیمای نظامی روسی توسط پدافند هوایی سوریه، به دلیل عدم پایبندی اسرائیل به توافق‌های صورت گرفته با روسیه مبنی بر جلوگیری از وقوع حوادث خطرناک روی داد.

کرملین افزود که پوتین از طرف اسرائیلی خواست، جلوی وقوع چنین حوادثی را در آینده بگیرد.

شامگاه دوشنبه یک هواپیمای نظامی روسی با 15 سرنشین توسط پدافند هوایی سوریه سرنگون شد. وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این سانحه هم‌زمان با حضور چهار جنگنده اسرائیلی در آسمان روی داد که پایگاه‌هایی در استان لاذقیه را بمباران کردند.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل اما گفت که علت حادثه، دقیق نبود پدافند هوایی سوریه است و هنگام شلیک به هواپیمای روسی، جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان اسرائیل بودند.

پیش از این پوتین در حضور خبرنگاران گفته بود: «به نظر می‌رسد سلسله شرایط حاشیه‌ای فاجعه بار باعث سرنگونی هواپیمای روسی بود». او مقایسه میان سرنگونی جنگنده روسی توسط ارتش ترکیه در سال 2015 را با سرنگونی هواپیمای روسی در نزدیکی سواحل لاذقیه سوریه را صحیح ندانست.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که جنگنده‌های اسرائیلی به طور عمد، شرایط خطرناکی در لاذقیه ایجاد کردند که باعث شد هواپیمای روسی، در تیررس پدافند هوایی سوریه قرار گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید