مسکو تحقیقات درباره سقوط هواپیمای روسی در سوریه را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته تحقیق روسیه اعلام کرد که اداره عمومی تحقیقات نظامی، تحقیقات جنایی را باهدف کشف دلایل سقوط هواپیمای «ایل 20» روسی در آب‌های دریای مدیترانه آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری اینترفکس، سوتلانا پترنکو سخنگوی کمیته تحقیقات قضایی روسیه تاکید کرد گروهی از محققان، کارشناسان و نمایندگان وزارت دفاع روسیه کار خود را درمحل حادثه سقوط هواپیما آغاز کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، هواپیمای نظامی «ایل-20» روسیه با آتش سامانه دپدافند هوایی «اس-200» سوریه هنگام حمله هوایی جنگنده‌های اسرائیلی به اهدافی در شهر لاذقیه سوریه سقوط کرد.

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در واکنش به سقوط هواپیمای روسی اعلام کرد: «بر اساس اطلاعات موجود می‌توان نتیجه‌گیری کرد که سوریه، هواپیمای روسی را ساقط کرده است. من درک می‌کنم که در این رویداد دستکم 14 تن کشته شده‌اند و این یک اتفاق بسیارغم انگیز است».

مایک پومپئو وزیر امو خارجه آمریکا به دنبال سقوط هواپیمای روسیه بر اهمیت حل و فصل سیاسی بحران سوریه تاکید كرد. وي افزود: «سقوط این هواپیما بیانگر ضرورت پایان دادن به اقدامات تحريک آمیز ایران در سوریه است».

بر پایه اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های اسرائیلی، هواپیمای روسی را در معرض آتش سامانه پدافند هوایی سوریه قرار دادند. وزارت دفاع روسیه خاطر نشان کرد که هواپیماهای اسرائیلی شرایط خطرناکی در منطقه لاذقیه ایجاد کردهند.

وزارت دفاع روسیه همچنین «اقدام تحریک آمیز اسرائیل» را «خصمانه» خواند و تاکید کرد که «به دنبال پاسخ مناسب به اسراییل است».

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه نیز ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های ، قربانیان سانحه هوایی اعلام کرد که دلایل سقوط هواپیمای روسی می‌تواند «اتفاقی» باشد.

اين در حالی است که اسرائیل با سرزنش رژیم سوریه، به مسكو پیشنهاد همکاری اطلاعاتی در زمینه تحقیقات به منظور کشف حقیقت سقوط هواپیما را ارائه داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید