فک شکسته یک مار، به این روش عجیب و غریب درمان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مار غیر سمی سبز رنگ که توسط یک خانواده استرالیایی نگهداری می‌شود، هنگامی بلعیدن غذا دچار شکستگی فک شد و یک دامپزشک استرالیایی فک شکسته این مار را با روشی بی‌سابقه درمان کرد؛ روشی که سبب شد از سوی همکارانش مورد تشویق و تقدیر قرار گیرد.

برخی خانواده‌ها این نوع مارهای بی‌آزار در منزل نگهداری می‌کنند. این مار سبز که با یک خانواده استرالیایی زندگی می‌کند، حین غذا خوردن نتوانست به راحتی آن را ببلعد و این امر موجب شکسته شدن فک او شد. صاحب این مار، به یک دامپزشک مراجعه کرد و آنجا مشخص شد که شکستگی در یک منطقه حساس فک رخ داده و نمی‌توان آن را به روش معمول جراحی و درمان کرد.

این دامپزشک با یک ایده خلاقانه جدید تصمیم گرفت با استفاده از گیره‌های کاغذ و چسب، فک مار را آتل‌بندی و محکم کرده و اجازه دهد استخوان شکسته به شکل طبیعی دوباره پیوند بخورد.

صاحب این مار که «هرب بیت» نام دارد، تصاویری از مار آتل‌بندی شده خود را در فیس‌بوک منتشر کرده و داستان این روش درمانی عجیب و غریب را شرح داد. او گفت که مار سبز رنگش یک مار ماده بود و پس از ایکس‌ری مشخص شد نمی‌توان فک شکسته او را با روش‌های روتین درمان کرد.

گیره‌های کاغذ و چسبی که به عنوان آتل، فک این مار را نگاه داشته بودند، تا زمان التیام شکستگی و پیوند خوردن مناسب دو استخوان باقی ماندند. همزمان خانم بیت به مار خود داروهای مسکن و مکمل‌های کلسیم‌دار می‌داد. به دستور دامپزشک در طول دوره درمان، تغذیه این مار نباید از طریق دهان انجام می‌شد.

بسیاری از دامپزشکان استرالیایی از همکار خود به دلیل ابداع این روش نوآورانه برای درمان فک شکسته این مار و همچنین از صاحب مار به دلیل تلاش‌هایش برای درمان این حیوان تقدیر و تشکر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید