زنگ این مدرسه در صربستان تنها برای یک دانش‌آموز به صدا در می‌آید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با آغاز سال تحصیلی و حضور چند صد میلیون دانش‌آموز در مدارس سرتاسر جهان، مدرسه‌ای در جنوب شرق صربستان آغاز به کار کرد که تنها یک دانش‌آموز دارد.

این مدرسه که در روستای دوکات از توابع شهرستان گادزین هان در جنوب شرقی صربستان واقع شده، در 7 سال گذشته هیچ دانش‌آموزی نداشته و حالا به رسیدن دختری به نیکولینا نیکولیچ به سن مدرسه، فعالیت خود را مجددا از سر گرفت. این مدرسه امکانات آموزشی تا سال چهارم ابتدایی در خود دارد و همه این امکانات را برای تحصیل تنها دانش‌آموزش به کار گرفته است.

میلیکا میکیچ به خبرگزاری آناتولی گفت که همه آنچه در توان دارد را به کار خواهد گرفت تا دانش‌آموزش احساس تنهایی نکند. او پیش‌بینی کرد در سال‌های آینده دانش‌آموزان بیشتری در این مدرسه حضور یابند.

از سوی دیگر خانواده خانواده نیکولینا نیکولیچ با خوشحالی از حضور دخترشان در مدرسه گفتند که تصمیم دارند در آینده دو خواهر 5 و 1.5 ساله او را نیز به این مدرسه بفرستند.

دراگان رانجیچ، مدیر این مدرسه گفت که دو دانش‌آموز دیگر برای سال تحصیلی آینده در این مدرسه ثبت‌نام خواهند کرد. او ابراز امیدواری کرد هر ساله به تعداد دانش‌آموزان این مدرسه افزوده شود. به گفته او نزدیک‌ترین مدرسه به روستای دوکات، در روستای مجاور قرار دارد که 5 کیلومتر با این روستا فاصله دارد و با توجه به دشواری حضور دانش‌آموزان روستای دوکات در روستای مجاور، آنها همه تلاش خود را برای سر پا نگاه داشتن مدرسه روستا خواهند کرد.

براساس اعلام مرکز آمار صربستان، تعداد سکان روستای دوکات 256 و به دلیل کاهش زاد و ولد و مهاجرت نسل جوان، معدل سنی ساکنان روستا 50 سال است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size