آمریکا به دو دانشجوی فداکار سعودی لیسانس افتخار اهدا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ذیب الیامی و جاسر آل راکه، دو دانشجوی فداکار سعودی که در ماه ژوئیه برای نجات جان دو کودک آمریکایی از غرق شدن در رودخانه، جان خود را از دست دادند، در دانشگاه‌های محل تحصیل خود لیسانس افتخار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی در مراسمی که در دانشگاه وسترن نیوانگلند با حضور خانواده‌های این دو دانشجوی فقید، سامی السدحان جانشین سفیر سعودی در آمریکا، محمد العیسی وابسته فرهنگی سفارت سعودی، خالد الشریف سرکنسول سعودی در نیویورک و تعدادی از اساتید دانشگاه برگزار شد، دانشگاه وسترن نیوانگلند به جاسر آل راکه لیسانس افتخاری مهندسی شهرسازی و دانشگاه هارتفورد لیسانس افتخاری مهندسی به ذیب الیامی اهدا کرد.

محمد العیسی اقدام این دو جوان سعودی برای گذشتن از جان خود با هدف نجات جان دو کودک آمریکایی را اقدامی «قهرمانانه» توصیف کرد که «بهترین الگو برای دانشجویان سعودی در خارج از کشور، و ارزش‌ها اصلی اسلامی و سعودی و کمک به دیگران» است.

وابسته فرهنگی سفارت سعودی در آمریکا ضمن قدردانی از اقدام دو دانشگاه آمریکایی برای اعطای مدرک افتخاری به این دانشجویان درگذشته تاکید کرد کشورش در همه جای دنیا از دانشجویان سعودی اعزامی به خارج از کشور حمایت و پشتیبانی می‌کند.

آنتونی کاپریو، رئیس دانشگاه وسترن نیوانگلند نیز اقدام قهرمانانه این دو دانشجوی سعودی را ستود و گفت که این دانشگاه و جامعه آکادمیک از خودگذشتگی این دو دانشجو برای نجات جان دو کودک در رودخانه را ارج می‌نهد.

در ماه ژوئیه 2018 ذیب الیامی و جاسر آل راکه، دو دانشجوی مهندسی سعودی دو هفته پیش از فارغ‌التحصیلی، پس از آنکه دو کودک آمریکایی را که گرفتار امواج رودخانه چکوبی در ایالت ماساچوست آمریکا شده و در شرف غرق شدن بودند را نجان دادند، جان باختند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size