دو کره شمالی و جنوبی دفتری برای ارتباط دائمی تاسیس کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو کره جنوبی و شمالی روز جمعه 14 سپتامبر طی مراسمی در جزیره کایسونگ در کره شمالی دفتری برای ارتباط دائم و هماهنگی میان دو کشور تاسیس و آن را افتتاح کردند.

افتتاح این دفتر هماهنگی دائم بین دو کره نشانه جدیدی بر نزدیکی دو کشور پیش از دیدار مون جی آن رئیس جمهوری کره جنوبی از پیونگ یانگ است که قرار است هفته آینده انجام گیرد.

چو میونگ-گیون، وزیر وحدت در کابینه کره جنوبی که در این مراسم حضور داشت، گفت با افتتاح این دفتر هماهنگی شاهد فصل جدیدی در روابط دو کره خواهیم بود».

وی افزود:«با تاسیس و افتتاح دفتر هماهنگی دائم دوران تاریخی جدید باز شده و افتتاح این دفتر این امکان را فراهم می‌آورد تا دو کشور در طول 24 ساعت و 7 روز هفته باهم در تماس باشند».

وی اظهار داشت:«این دفتر ارتباط دائم به مثابه رمزی و سنبلی برای صلح و آشتی میان کره جنوبی و کرخ شمالی خواهد بود».

از سوی دیگر ری سون-گوون، سرپرست هیئت اعزامی کره شمالی نیز با ابراز خوشحالی، گفت :«با تاسیس این دفتر، دو طرف می‌توانند از طریق تماس سریع و گفتگوهای مرتبط با روابط دو کره، گام‌هایی اساسی به سوی صلح، رفاه و وحدت شبه‌جزیره بردارند».

این محل دارای دفاتر جداگانه‎ای برای شمال و جنوب و همچنین یک سالن کنفرانس مشترک است که با هدف تسهیل مبادلات بین مرزی است. افتتاح این دفتر پس از نخستین اجلاس سرانه «مان جی یان» و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی که در اواخر آوریل برگزار شد، تاسیس می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید