پومپئو: ائتلاف عربی تدابیر لازم برای آسیب نرسیدن به غیرنظامیان در یمن را اتخاذ می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا چهارشنبه 12 سپتامبر اعلام کرد در جلسه‌ای در کنگره گفت که سعودی و امارات تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آسیب رسیدن به غیرنظامیان در یمن به کار می‌بندند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پومپئو در بیانیه‌ای اعلام کرد که سه‌شنبه به کنگره گفته است دولت‌های سعودی و امارات، گام‌های ملموسی برای کاهش خطر آسیب زدن به غیرنظامیان و زیرساخت‌ها در یمن در نتیجه عملیات ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بر می‌دارند.

روز سه‌شنبه تیم مشترک ارزیابی حوادث در یمن با کمیته سازمان ملل دیدار کرد و آن را در جریان گزارش‌های صادره از تیم قرار داد.

منصور بن احمد المنصور سخنگوی تیم مشترک ارزیابی حوادث یمن در کنفرانسی خبری در ریاض، به تبیین راهکارهایی پرداخت که تیم برای تخمین حوادث و حقیقت‌یابی به کار می‌بندد.

او ادامه داد که در صورت وقوع خطایی، تیم شجاعت اعتراف به آن را دارد.

المنصور تاکید کرد قانون بین‌المللی، اجازه هدف قرار دادن پُلی را در صورت به‌کارگیری‌اش در عملیات نظامی را می‌دهد. او تاکید کرد که پُل میان صنعا و اب زمان بمباران، خالی از غیرنظامیان بود.

المنصور، گزارش‌های منتشره درباره بمباران یک عروسی توسط جنگنده‌های ائتلاف در منطقه بنی قیس استان حجه را رد کرد. او افزود: «در نتیجه بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که عاملان حمله، کارشناسان موشکی خارجی بودند که یک حوثی فرماندهی آن‌ها را بر عهده داشت».

او تاکید کرد که تیم ارزیابی، در اعلام نتایج به صورت شفاف عمل می‌کند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید