آمریکا دفتر نمایندگی سازمان آزادیبخش فلسطین را می‌بندد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری آمریکا روز دوشنبه 10 سپتامبر 2018 اعلام کردند، که دولت ترامپ به فلسطینی‌ها اعلام کرده که تصمیم دارد دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشینگتن را ببندد.

روزنامه آمریکایی، «وول ستريت جورنال» روز دوشنبه نوشت، دولت دونالد ترامپ تصمیم دارد، دفتر «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» در واشنگتن را ببندد.

به نقل از مشاور امنیت ملی آمریکا نوشت روز دوشنبه واشینگتن رسما بستن و تعطیلی دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن را اعلام می‌کند.

این روزنامه نوشت، «جان بولتون» روز دوشنبه در یک سخنرانی بستن دفتر سازمان آزادی‌بخش فلسطین در واشنگتن را اعلام می‌کند».

بنا بر گزارش این رسانه آمریکایی، در بخشی از متن سخنرانی مشاور امنیت ملی کاخ سفید که قرار است او ایراد کند، آمده است: «ایالات متحده همیشه با اسرائیل همپیمان بوده است و فلسطینی‌ها تا زمانی که حاضر به آغاز مذاکرات مستقیم و معنادار با اسرائیل نیستند، دولت ترامپ دفتر آنها را همچنان باز نگه نخواهد داشت».

در همین حال روزنامه «واشینگتن پست» نوشت، گامی ایالات متحده آمریکا در باره سازمان آزادیبخش فلسطین برداشته در در چارچوپ سخنرانی جان بولتون در باره نهادهای بین المللی مانند دادگاه جنایت بین المللی گنجانده شده است.

به گفته روزنامه‌های آمریکایی بولتون قرار است در این سخنرانی به نهادهای بین المللی هشدار دهد که هرگونه تحقیق دادگاه بین‌المللی دادگستری علیه آمریکا، واشنگتن این نهاد بین‌المللی را تحریم خواهد کرد.

منع اعضای دادگاه جنایات بیت المللی از ورود به آمریکا می تواند یکی از این تحریم‌ها باشد.

روزنامه واشینگتن پست، به نقل از مسئولان آمریکایی نوشت:«شکایت فلسطینی‌ها از اسرائیل در دادگاه جنایت بین المللی یکی از دلایل بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین است چون ایالات متحده آمریکا همپیمان اصلی اسرائیل است».

اعلام بستن دفتر «سازمان آزادی‌بخش فلسطین» در واشنگتن شرایطی صورت می‌گیرد که وزارت خارجه آمریکا ماه گذشته قطع کمک‌های مالی به ارزش بیش از 200 میلیون دلار به فلسطینیان را اعلام کرده است.

دولت تامپ در ماه نوامبر سال 2017 تصمیم خود مبنی بر بستن دفاتر سازمان آزادی فلسطین در واشنگتن را اعلام کرده بود.

تصمیم آمریکا پس از آن گرفته شد که محمود عباس، رئیس حکومت خودگردان فلسطین، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار تحقیق دادگاه جنایی بین المللی علیه اقدامات اسرائیل علیه فلسطینیان شد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید