تحریم‌های آمریکا علیه نهادها و افرادی که میان اسد و داعش میانجیگری کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه نام 5 نهاد و چهار شخص را به اتهام میانجیگری میان رژیم سوریه و گروه داعش و نیز تسهیل انتقال نفت خام و سلاح به دولت سوریه، در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش العربیه، وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که اموال و دارایی‌های این افراد و نهاد‌ها را مسدود کرده و معامله تجاری آمریکایی‌ها با آنها ممنوع است.

محمد القاطرجی و شرکت وی «القاطرجی» متهم است که میان رژیم اسد و داعش میانجیگری کرده تا سوخت مورد نیاز مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی را فراهم کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا، همچنین این افراد را به انتقال سلاح و تجهیزات برای رژیم سوریه به بهانه واردات و صادرات مواد غذایی متهم کرده است. گفته می‌شود که این فعالیت‌ها زیر نظر نیروهای امنیتی سوریه صورت می‌گیرد.

تحریم‌ها همچنین یک واسطه به نام «یاسر عباس» را به اتهام تشهیل انتقال سوخت و اسلحه از ایران برای نیروی هوایی سوریه، تحریم کرده است.

بر اساس این گزارش، وزارت خزانه‌داری آمریکا، شماری از نهادها و اشخاص را در سوریه و لبنان به اتهام تامین سوخت از جمله نفت و گاز برای دمشق تحریم‌کرد. از جمله این نهاد‌ها، شرکت لبنانی «چاه‌های پترولیوم سیرفس»، شرکت سرمایه‌داری «سونکس» و شرکت «ناسکو پولیمرز» و نیز دو نفر به نام‌های عدنان العلی و فادی ناصر.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید